Má vláda usilovat o pozastavení činnosti KSČM?

Má vláda usilovat o pozastavení činnosti KSČM?

Miloš Urban
Miloš Urban
spisovatel
Dávno to ztratilo smysl. Vláda dnes má a musí usilovat o vlastní očistu a obrodu, zbavit se lidí, kteří myslí na sebe a ne na blaho státu.
Marek  Pokorný
Marek Pokorný
kurátor a kritik
Jedná se o opožděné alibi, anebo snahu odvést pozornost od jiných problémů, třeba od nebezpečného posilování nacionální pravice.
Zbyněk Vlk
Zbyněk Vlk
zakladatel žijícího skanzenu
Teď?Před 20 lety snad.Nyní je to jen pokus zajistit,aby levice nezískala většinu,což sice chápu,ale řešil bych to zvyšováním důvěryhodnosti.
Markéta Hejkalová
Markéta Hejkalová
spisovatelka
Myslím, že by o to vláda měla usilovat. Pokud zákon zakazuje propagaci komunismu, jak může zároveň legálně působit komunistická strana?
Radkin Honzák
Radkin Honzák
psychiatr
Má před sebou mnohem zajímavější problémy, tak nemusí naprázdno rozpatlávat to, co měli její předchůdci udělat nekompromisně před 20 roky.
Daniel Kvasnička
Daniel Kvasnička
farář
Komické! A jak pozastaví členy KSČ v ostatních politických stranách i mimo ně? Vždyť jsou u vesla! Snaha o pozastavení je hledáním alibi.
Vladimír Franz
Vladimír Franz
skladatel a malíř
Když to neudělala v roce 1990? Ten název je však, vzhledem k historické zkušenosti, těžko udržitelný.
Ivan Derer
Ivan Derer
bloger
Otázka z roku 90. I tenkrát bych si myslel, že pozastavení činnosti by bylo na nic. Lidi, který to rudý právo volej, by šli volit to hnědý.
Václav Koubek
Václav Koubek
písničkář
Zlo se musí stále připomínat a to, že tato ideologie zmutovala do morální bídy a zbabělosti, nemění, že je příčinou.
Adriana Krnáčová
Adriana Krnáčová
pražská primátorka
Vláda má užitečně řídit věcí veřejné, nemá strašit občany a nemá usilovat o zakaz demokraticky zvolených stran. Jakoby neměla jinou práci...
Zbyněk Vybíral
Zbyněk Vybíral
psycholog
Naopak. Má usilovat o zastavení svého usilování o pozastavení. Pozastavuji se nad tím, že ještě usiluje.
Iva Pekárková
Iva Pekárková
spisovatelka
Myslím, že drastické akce nemají smysl. Spíš je nechat vykřičet a vyřádit na veřejných shromážděních, než v úkrytu kout pikle.
Stanislav Komárek
Stanislav Komárek
biolog a filosof
Nemá.Extrémistické strany obecně je třeba povolit, ale jejich činnost bedlivě monitorovat a politicky je izolovat.Jinak se rozutečou jinam.
Ivan Štampach
Ivan Štampach
religionista
Vládní strany ztratily přízeň voličů a chtějí to řešit zákazem politické konkurence. Věřím však, že tu stále máme pluralitní, právní stát.
Edvard Outrata
Edvard Outrata
státní úředník ve výslužbě
Už je pozdě; s myšlením, které členství v KSČM reflektuje, je třeba bojovat jinak. Ostatně, hlavní nebezpečí dnes jsou zcela jiná.
Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru