Čtenář Marek

Pane prezidente, děkuji Vám co jste pro ČR udělal, děkuji Vám že jste přispěl k tomu, abychom se stali svobodnou, respektovanou a demokratickou zemí. Vážím si Vás, čest Vaši památce...


Honza, Chomutov

Budeš nám chybět, Václave.


Čtenář Stanik
Čest jeho památce
Je smutné, když někdo své blízké navždy opustí. Pan Havel s panem Gorbačovem dokázali sjednotit po 41 letech Evropu a do většiny evropských zemí navrátit demokracii. Hlubokou soustrast paní Dáše.


Adrian, Polsko

Umarł wielki człowiek. Kondolencje z Polski.


Stanislav Frank

DĚKUJI pane prezidente. Nemám v povaze se před někým sklánět v úctě. A před politiky zvláště. Před vámi tak činím. Děkuji, že jsem měl tu čest Vás poznat.


Zuzana Keilová a Tomáš Urban
Díky za vše, co jste pro tuto zemi vykonal.


čtenářka Jiřina

Pane prezidente, DĚKUJI


čtenářka Alena

Posílám touto cestou paní Dagmar svou upřímnou soustrast.


Daniela, Praha

Horší zprávu jsme v těchto předvánočních dnech nemohli dostat. Takový člověk už není a dlouho nebude.


Petr Šilar

Opustil nás náš jediný státník. Je to hrozně smutné. Nikdy nezapomeneme. Kéž je s námi jeho duch a jeho myšlenky navždy. 


čtenář Cyril

Odešel můj nejlepší přítel, který mne osobně sice neznal, ale odporem proti komunistické zvůli umožnil abych já i moje rodina opět mohli žít důstojně jako děti Boží. Zapálili jsme mu poslední adventní svíci a prosíme za jeho duši tam u nebeských bran, kam psí štěkot a lidské pomluvy nedosáhnou....


Stanislav Jirkovský, Praha

Zemřel Člověk, díky kterému mohu žít s pocitem, že nejsme jen národ Švejků. Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí! Pokoj jeho duši


Honza H, Lanškroun 

Od nynějška nemůžeme v zahraničí upozorňovat na to, že máme Václava Havla. Důležité ale je, že jsme ho měli. Všichni velice oceňujeme a obdivujeme hodnoty, které vytvářel. Byla to výjimečná osobnost. Děkujeme za vše. Dnešek je pro nás velice smutným dnem.


Sylvie Sláničková, Lány

Sbohem Pane Prezidente..Děkujeme <3


Aleš Müller, Praha

Kdysi měl p. Werich krásnou předscénu: "Jsou lidi, kteří by tu mohli být 350 let a stále by měli co říci. Zatímco je spousta třicetiletých, kteří tu až třicet let nemají co dělat. Václav Havel byl z první skupiny.


Romana Auer, Rakousko

Pane prezidente - děkujeme!
Celé Vaší rodině upřímnou soustrast.


Jaromír Svozilík, Oslo

Věčnost bude tvoje svoboda.


Lucie, Praha 4

 Děkujeme Vám pane Václave Havle za to co jste pro tuto společnost udělal.Váše nesmírná lidskost nám všem bude chybět.


Renata, Stráž u Tachova

Je to opravdu veliká ztráta pro nás všechny! Přeji upřímnou soustrast jeho rodině. Bude chybět nejen Vám, ale nám všem.


Hana, Brno 

Vždycky jsem byla velmi hrdá na to, že pocházím ze stejné země, jako Václav Havel..je mi smutno.


Tomáš, Hluk

Ze tu nebyl dlouho nikdo takovy predtim je celkem pochopitelne, ale ze tu nikdo takovy neni ted a ani v dohlednu by nas melo varovat a tim vic si vazit vseho co pro tuto zemi - a nas vsechny - vykonal.
Sbohem pane Prezidente a diky!


Zita Petrů Kamenný Ujezd u Č.Budějovic

Děkujeme za vše. Upřímnou soustrast rodině.


Nena

Vážený pane prezidente, děkujeme Vám za Vaši lidskou krásu, moudrost, kterou jste nás reprezentoval v celém světě, skromnost, nadšení a vůbec za všechno, co jste pro nás udělal. Čest Vaší památce.
Vám, vážená paní Dášo a celé rodině, hodně síly a upřimnou soustrast.


Vladimír P.

Díky, Václave Havle, zejména za první svobodné volby po čtyřiceti letech, za konec vlády jedné strany, kádrových posudků, výjezdních doložek a státní cenzury všech sdělovacích prostředků.


Pavel Vosáhlo, Praha

Pane Václave Havle, byl jste skutečný největší Čech naší doby. V této chvíli za Vás nemáme náhradu. Děkujeme za vše. Budeme pečovat o Váš odkaz Pravdy a Lásky a rozvíjet jej.


Nentvichovi,Židlochovice

Jsme moc smutni pane prezidente...Nikdo takový již nebude. Upřímnou soustrast paní Dagmaře.


Petr Vileta, Plzeň

Ke smrti Václava Havla mě napadá jen parafráze forbíny Jana Wericha:

Václav Havel byl živ 75 let, řekněme. Byl to krátký anebo dlouhý život?

75 let - dlouhej život.

Krátkej život, protože Václav Havel tady moh bejt ještě dvěstěpadesát let, protože pořád měl co říct. ...

Takhle je to. ...

Zatím co v této chvíli po celém glóbusu je roztroušeno já nevím kolik třicetiletých, který tady už čtyřistapadesát let nemuseli bejt.


Jiří Babický

Pane presidente, děkujeme za to, že už nemusíme žít jako otroci.


Jaroslava Melounová, Ústí nad Labem

Truchlím a pláču. Je mi smutno. Vaše duše, pane Václave Havle, tu je s námi pořád. Děkuju za všechno, čím jste byl a čím jistě stále budete. Tím úžasným člověkem. Upřímnou soustrast rodině.


David Lysek, Třinec

Obrovská ztráta. Nenahraditelná osobnost odešla. Čest jeho památce a díky za vše co pro nás všechny vybojoval! Děkujeme Pane Prezidente! Vždy budete obrovským vzorem pro miliony lidí na celém světě!


iQ, Praha

Odpočívejte v pokoji. Váš celý život byl poselstvím, které nikdy neumře! Děkujeme!


Václav Štefan, Příbram

Škoda, že jste byl nemocný. S Vámi by Cesko bylo určitě lepší. Čest Vaší památce.


Jiří Světlík

Odcházení Václava Havla je plné smutku a díků. Je málo těch, co obdarovali tolik lidí tím nejcennějším - svobodnou vůlí a jistotou, že netřeba se krčit před nepravostí. Nenechme se balamutit a nedejme se v šanc holomkům a politickým zlatokopům. Buďme silní. Václav Havel by si to zasloužil.


Zuzana Drotárová

Smrť je prirodzenou súčasťou života. Na tento svet prichádzame, aby sme z neho po čase odišli. Je však dôležité čas medzi príchodom a odchodom vyplniť zmysluplne. Nie každý má dar pre umenie, vedu či šport. Každý z nás ale môže urobiť aspoň nejakú drobnosť, čím pomôže, aby láska a pravda zvíťazila. A aj keď toto nie je tým jediným odkazom Václava Havla, ale jedným z mnohých, je určite tým, ktorý by sme si mali navždy zapamätať. A odovzdávať ho ďalším generáciám.


Mirka Mirov

Pane prezidente dekujeme. At je Vam zeme lehka cest Vasi pamatce. Pani Dase a cele rodine uprimnou soustrast.


Michal Horák, Brno

Děkuji Vám pane Václave Havle za vše, co jste mně a všem lidem na světě, svým životem a životními postoji sdělil, nikdy na Vás nezapomenu.
Byl jste mým jediným skutečným prezidentem a je škoda, že kolem Vás nebylo více takových přemýšlivých,odvážných a zároveň skutečně slušných lidí - naše společnost by dnes byla dále.
Budu se snažit dále šířit Váš odkaz i když dnes je již zřetelné, že to bude nikdy nekončící boj:
Pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí.
Děkuji Vám za vše!


Alexandra Ziffreinová, Trhové Sviny

Zemřel náš prezident. Co teď? Nemáme už čestný a morálně čistý vzor člověka. Václavovi Havlovi vděčíme za to, že celému světu dal na vědomí,že s tou maličkou zemí uprostřed Evropy se musí počítat. Upřímnou soustrast nám všem.


Oľga Polášková, Bratislava

Havel bol len jeden, bol to človek s veľkým Č. Tragédia pre Československo.
Úprimnú sústrasť rodine.


Pavel Bachmann, Hradec Králové

Pane prezidente, líbilo se mi, že jste vždy byl a zůstal člověkem. Vždyť, kdo o sobě v hloubi duše nepochybuje? Kdo nechyboval? A Vy jste se nebál to přiznat. Právě proto jste byl a budete velkým člověkem. Je mi líto, že už toho více neřeknete a nenapíšete. Je mi líto, že Vás Češi nedokázali ocenit. Snad teď... A snad by mohlo celému národu dojít, že bojovat za to, aby pravda a láska zvítězily nad lží a nenávistí, má velký smysl.


Samuel Ron, Praha

Odešel můj jediný president. je mi strašně smutno. Čest jeho památce.


Lenka Bělohlávková

Vyhaslo jedno laskavé a upřímné srdce.
Srdce člověka, který se často mýlil, ale jako jeden z mála se dokázal za své chyby postavit a poučit se z nich.

Je smutné, že až tato událost splnila jeho sen, sen o národu sjednoceném láskou a úctou.


Michal, Plzeň

V poslední době jsem s Vámi většinou nesouhlasil, ale vždy jsem si Vás vážil. Díky za vše, co jste učinil pro svobodu a dobré jméno České republiky ve světě.

Farewell...


Alena Pilousová

Odešel skvělý člověk, pro mě Největší Čech 20. století, který změnil svět, a to i můj svět v tom nejlepším slova smyslu. Děkuji Vám, pane občane Václave Havle! Odpočívejte v pokoji... Ať pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.


Pavel, Praha

Přidávám se ke kondolenci, byť spíš za tu část před rokem 1989, pro mě byl pan Havel především umělec, rebel.
Jako rodilý pražák si jen neodpustím jednu technickou poznámku - pokud bude státní pohřeb (a státní smutek) v pátek, tak už dnes je policejní prezident v nebezpečí života. Představa, že na pohřeb V. Havla přijede 20 státníků a v pátek před Vánocema se zavře půlka Prahy, znamená jeden z nejhorších kolapsů nejen pražské ale prakticky celostátní dopravy, jaký si lze jen představit. Uzavírky ulic, obrovská bezpečnostní opatření, desítky tisíc lidí, kteří nestihnou odjet na Vánoce domů. Kdo můžete, tak z Prahy prchněte nejpozději ve čtvrtek večer (a policejní prezident by měl být pod neustálým zdravotním dohledem, bez legrace). Čest památce V. Havla.


Petr, Praha

Rozměr osobnosti Václava Havla nám Čechům dnes připomněli lidé z celého světa. A bohužel ve mně převládá pocit, že je to pro náš národ veliký políček za to, že jsme příliš rychle zapomněli na jeho duchovní sílu, kterou tomuto národu dodával v 90. letech. Tak, jak to u velikánů určité doby bývá zvykem, jejich odkaz dosáhne největšího významu po jejich smrti. Tak to cítím já, po odchodu Václava Havla. Věřím, že leckoho stejně jako mě smrt Václava Havla donutí k zamyšlení nad tím, co nám vlastně chtěl odkázat. Odpočívejte v pokoji, pane prezidente!


Jana

Paní Havlová upřimnou soustrast cele rodině je mi moc líto,že odešel tokoví člověk jako byl náš prezident a je mi líto toho co vybudoval za éry prezidenta protože tahle vláda vše dala v niveč v co věřil,ale pro mě zůstane v srdci ten největším člověkem. Odpočívejte v pokoji.


Jozef Beniak, Hlincová Hora

Teď tu stojím sám a nevím si rady, v duši jaksi smutek mám z té blbé nálady. Teď tu stojím sám a v ruce růže, Já někoho postrádám, že? Všichni postrádáme muže. Muže, který všechno zmúže..........To se zdá jenom vám, jenom proto, že všem vždy pravdu povídám. Vždyť je mým dobrým zvykem, nebýt nikdy politikem. Byl jsem učněm, vojákem i kulisákem, dramatikem i disidentem, to vy jste mně udělali prezidentem. Slíbil jsem vám vaši důvěru nezklamat, věřte mi, jenom pro vás budu pracovat. Až skončí moje prezidentování, až skončí života mého představení, až nastane čas mého účtování, já nepřeji si národa mého slzení, vždyť nastal jenom čas mého o d ch á z e n í.....
PS: Nejsem umělcem, ani básníkem, jenom prostě smutno mi/nám je, za velkým člověkem. JB


Jana Valdrová Kyselová

Odešel velikán českých a světových dějin, člověk skromný, slušný a poctivý,...
...hluboká bolest zasáhla český národ ....
Pane presidente, děkujeme!

Vážená paní Dagmar Havlová,
slova nedokáží vyjádřit hluboký smutek, který v tuto dobu s Vámi sdílíme.


Marcela Havlišová, Habrůvka

Paní Havlová upřimnou soustrast.Pana prezidenta Havla jsme si velice celá rodina važili. Byl to člověk, který dělal věci pro nás druhé a za to mu patří veliký dík. Myslíme na Vás.


Radovan Holík, Brno

Mám takový poocit, že  nám zase odešla velká osobnost, jejíž myšlenky jsou stále více aktuální.
Václave Havle, děkuji za to, že mohu žít od svých 18 let ve svobodě. Dal jsi všem lidem na světě naději, že pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Teď už záléží jen na nás, zda tvé myšlenky naplníme.


Petr Šach, Praha 8

"Non omnis moriar" - nezemřu zcela (dokud žít budou mé básně) napsal kdysi Quintus Horatius Flaccus. Tak i vy pane prezidente tady zůstáváte s námi. Ve slovech, která jste nám zanechal, v odkazu statečného a čestného života, který jste žil. Života, který jste nám ve velké míře obětoval. Ať už to bylo v komunistických žalářích, zatímco my méně stateční jsme chtěli sice "doutnat pro pravdu, ale pokud možno netrpět". I později, kdy jste nás vedl na cestě ke svobodě a znovuobjevené sebeúctě. Vašeho krásného a naplněného života, který se už dnes stal legendou a zůstane jí i po té, kdy se těla nás pamětníků dávno změní v prach.


REX

Havla mám rád a obdivuji ho za jeho snahu vychýlit sebedestruktivní kurz lidstva nadějnějším směrem.


Lucie Durcová, Brno

Moje setkání s Václavem Havlem proběhlo nepřímo a daleko za hranicemi ČR.
    Letos na jaře jsme s přítelem cestovali měsíc po Barmě. Poslední den před odletem domů nás v Rangúnu  na ulici zastavil Barmánec a ptal se odkud jsme. Odpověděli jsme Czech Republic a byli okamžitě nachystaní dodat Czechoslovakia, protože první variantu neznal téměř nikdo. Jaké ale bylo naše překvapení, když muž nadšeně odpověděl. Česká republika? Váš prezident Havel napsal naší vládě dopis, kde žádal o propuštění naší lady Su Ťij.
    K tomu snad není už co dodat. Snad jen, že jste byl mimořádnou osobností a i přes svůj vysoký úřad svým osobitým způsobem blízkým člověkěm nás všech. Navíc jste dokázal poslat naději i do dalších zemí, na které mnozí pozapomněli. Vy ne.
Díky


 

Petr Weber, Praha

Prázdno, obrovské prázdno, to jsem cítil, když jsem se včera na internetu dočetl, že zemřel Václav Havel -  morální autorita, jež nám v dnešní velmi složité a pohnuté době bude obzvláště chybět. Prezident Havel byl člověkem velmi vzácným, byl člověkem, jež se nebál bránit ideje a hodnoty, ačkoliv věděl, že životní cesta se dá projít i pohodlněji. Ale zvolil si tuto trnitou cestu a my bychom mu za to měli být vděčni. Po této cestě kráčel až do konce svého bohatého života. Jedno z jeho posledních veřejných vyjádření, kritika regulérnosti ruských voleb, budiž důkazem výše řečeného. Slabým po celém světě odešel velký zastánce.
Pane prezidente, dekujeme Vám.


 

Daniel, Praha

Dear V.H.,
with you a rare Brave Man has departed. There is much to admire and to be thankful for in what you and your friends did. May we carry off a part of your deed as a legacy into the future of this nation, this continent, this World.


 

Jaroslav Lorman, Praha 6

Mám pocit, jako by naše země ztratila něco ze své rovnováhy. Jeho přítomnost mezi námi bude citelně chybět - nemusel mluvit, stačilo když byl. Ale když promluvil, bylo to potěšení z váhy i krásy slova.
Pane prezidente, děkujeme Vám! Budete nám scházet. Snad dostojíme Vašemu odkazu významu a důstojnosti lidské svobody při vší její křehkostive vztahu k Tomu, co nás přesahuje.


 

paní Lejsková, Liberec

Upřímnou soustrast rodině a pro nás ostatní jen přání, aby s ním neodešel svět, ve který jsme tak doufali.


V. Hyka

Děkujeme za vše a ať je vám tam s Mejlou a Magorem dobře


Jiří Jireš, Praha

Odešel mi obrovský důvod být hrdým Čechem. Drž nám nahoře Václave se svým jmenovcem palce! JJ


 

na Facebooku:

Ondra Kašpar: Pane prezidente, děkuji, že jste mi ukázal, jaký má prezident být... škoda, že jste nenahraditelný. Je mi smutno.  

Jaroslav Suchý: Bylo mi ctí, podat ruku tomuto skvělému a nejlepšímu prezidentovi Havlovi osobně. Chtěl bych mu, veřejně poděkovat za všechny jeho zásluhy, které udělal ve prospěch ČR. Také za prosazování Lidských práv a svobod jak doma i ve světě. Díky této velké osobnosti jakým byl prezident Havel , má ČR velmi dobrou pověst v zahraniční politice. Pro mě i pro všechny je to velká ztráta. Andělé ať jej ochraňují všude tam nahoře.

Antonin Jurica: Velka skoda byl to nejvice uznavany prezident, vsude kde jsem cestoval a cestuji ptaji se odkud jsem a hned po vyslovuji jmeno Vaclav Havel cely svet ho uznava a bude cest jeho pamatce R.I.P

Naděžda Charvátová: Upřímnou soustrast přeji paní Dagmar
Marek Kubík: Upřímnou soustrast jeho rodině, je to strašný, hlavně takhle přčed vánocemi. :-(((

na Twitteru:
Kenneth Spice: Václav Havel - R.I.P - you´ll never be forgotten... your honor = our freedom

Glen Hansard: Vaclav Havel R.I.P. the Czech nation lost its high king today.. A truly great man.. A sincere salute to the poet leader...

 

Váš vzkaz: 
Vaše jméno a obec: 
Váš e-mail: 

 

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 0 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu svým přátelům
  • Přístup do on-line archivu od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek?
Dočtěte si ho za 19 Kč.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru