Co pro Vás znamenala osobnost Václava Havla?

Co pro vás znamenal Václav Havel?

Tomáš Vrba
Tomáš Vrba
překladatel a editor
Ukázal nám všem, že Sisyfos dokáže zvítězit nad balvanem osudu. A plaše se při tom usmíval.
Helena Illnerová
Helena Illnerová
biochemička
Neobyčejnou slušnost, lidskost, pokoru,odvahu a odpovědnost.Musíme naplnit jeho odkaz a navrátit slušnost do našeho veřejného života.
Ivan Štampach
Ivan Štampach
religionista
S Havlem bohužel odchází epocha politiky jako péče o věci veřejné. Dnes už je jen bezostyšným byznysem. Na druhý břeh ho doprovázím s úctou.
Ondřej Černý
Ondřej Černý
kulturní manager a konzultant
Zemřela duchovní autorita naší mladé demokracie. Velký člověk, bytostný občan, velký politik, skvělý dramatik. Teď už je to jen na nás.
Stanislav Komárek
Stanislav Komárek
biolog a filosof
Symbol doby, která s ním přišla a s ním odchází.Zkuste si několikrát zopakovat jeho větu o pravdě a lásce...jak cize to v hnusu dneška zní..
Jiří Drahoš
Jiří Drahoš
předseda Akademie věd ČR
Jeden neuvěřitelně bohatý život a jednu éru našich novodobých dějin.
Zbyněk Vlk
Zbyněk Vlk
zakladatel žijícího skanzenu
Krásné propojení "obyčejnosti" (ve smyslu civilnosti) a vyjímečnosti. Duchovní poznání se neprojevuje velkými gesty a přesto je vidět...
Radkin Honzák
Radkin Honzák
psychiatr
Václav Havel udělal nejvíc ze všech pro to, aby se do této země vrátila svoboda a navíc ještě pro to, aby se tato země vrátila do Evropy.
Miloš Urban
Miloš Urban
spisovatel
Bylo mi 22, když přišel zázrak: žil jsem ve svobodné zemi, ani jsem se nemusel stěhovat. Zasloužil se o to V.H. Kde bychom bez něj byli?
Renata Landgráfová
Renata Landgráfová
egyptoložka
Odvahu, sílu, lidskost a hlavně nezdolnou vůli dokázat to, co všichni považují za nemožné.
Lenka Lindaurová
Lenka Lindaurová
nezávislá kritička a kurátorka vizuálního umění
Osobní vnímání. Zodpovědnost. Nikdo takový nebyl a nebude.
Daniel Kvasnička
Daniel Kvasnička
farář
V pátek prolétla kometa koronou Slunce, nezahynula. Ze setkání s VH člověk získal novou energii a zjistil, že VH je menší než jeho obraz.
Markéta Hejkalová
Markéta Hejkalová
spisovatelka
Václav Havel byl mimo jiné také čestným předsedou českého PENklubu, a svým životem a dílem dokázal, jak velikou moc má slovo a literatura.
Ivan Derer
Ivan Derer
bloger
Už jsem o tom psal - http://dialog.ihned.cz/komentare/c1-53098710-havel-dal-lidem-pocit-ze-to-neni-uplne-v-p . Teď je důležitý dávat to dál.
Zbyněk Vybíral
Zbyněk Vybíral
psycholog
Vzor odvahy, ale i - literárně - spisovatele a myslitele s důrazem na detaily. Autora obdivuhodných deníků (Dopisy Olze).
Iva Pekárková
Iva Pekárková
spisovatelka
Hodně. Sílu osobnosti, odvahu postavit se režimu, humanismus, demokracii, odkaz 60. let. Myslím, že s ním odejdou i zbytky idealismu v ČR.
Adriana Krnáčová
Adriana Krnáčová
pražská primátorka
Nezlomnou naději, odvahu, optimismus a humor. Jasné pojmenování věci, nastavování zdcadla. tedy všechno to, na co často zapomínáme.
Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru