Čím byl výjimečný rok 2011?

Čím byl výjimečný rok 2011?

Vladimír Franz
Vladimír Franz
skladatel a malíř
Umřeli všichni významní - kteří ovšem mohli. Smrt se stala módou...
Daniel Kvasnička
Daniel Kvasnička
farář
V roce úmrtí velkých lidí se mi letos narodil malý vnouček. Mohou padnout vůdci, burzy, vlády a diktátoři, já jsem zasvěcen životu.
Lenka Lindaurová
Lenka Lindaurová
nezávislá kritička a kurátorka vizuálního umění
Smrtí prezidenta Václava Havla, díky níž jsme ale trochu zpytovali svědomí ohledně všeobecné morálky.
Ivan Štampach
Ivan Štampach
religionista
Došlo u nás ke katastrofálnímu propadu důvěry v systém nastolený po listopadu 1989, dokonce snad k propadu důvěry v politiku jako takovou.
Ivan Derer
Ivan Derer
bloger
Umřel I.M.Jirous a V.Havel, dva nejdůležitější lidé české novodobé historie. A já ten rok po mnoha letech končim bez dluhů. Hořkosladký rok.
Markéta Hejkalová
Markéta Hejkalová
spisovatelka
Možná tím, že skončila éra idealismu (krize eura, smrt Václava Havla). Ale každý konec je zároveň začátek (demonstrace za svobodu v Rusku).
Vlad Petrus
Vlad Petrus
právník
Ukázalo se, že dluhová krize eurozóny je jen špičkou ledovce mnohem závažnějších problémů. A že se tedy EU buď zásadně změní, anebo zanikne.
Radkin Honzák
Radkin Honzák
psychiatr
Řáděním počasí ve světě, řáděním korupce u nás a smrtí Václava Havla předznamenávající konec jedné historické etapy v naší historii.
Iva Pekárková
Iva Pekárková
spisovatelka
Počasím. Prý se chovalo nevysvětlitelně eraticky. A taky pochopením, že s globálním oteplováním je možná všechno jinak, než jsme si mysleli.
Edvard Outrata
Edvard Outrata
státní úředník ve výslužbě
Pro Česko smrtí Václava Havla,která se může ukázat být katalyzátorem změn politického paradigmatu v zemi.Pro svět revolucí v arabském světě.
Stanislav Komárek
Stanislav Komárek
biolog a filosof
Byl to bouřlivý rok předcházející zřejmě mnohem hlubším změnám.Jak bouřlivý? Jako ten 1905? Jako 1968? Jako 1913? Kdo z lidí to ví?
Zbyněk Vybíral
Zbyněk Vybíral
psycholog
Tím, že jsem si častěji kladl otázku, jestli to, co se děje, je výjimečné, nebo ne. A umocnil to koncem roku Nassim Taleb s Černou labutí.
Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru