V severokorejském Pchjongjangu se konal pohřeb vůdce Kim Čong-ila. Příčinou jeho úmrtí byl údajně silný infarkt v důsledku přepracování a velké psychické zátěže. Dvoudenní ceremonie, která se kvůli hustému sněžení opozdila o čtyři hodiny, se neúčastnila žádná zahraniční delegace.

Nepřijela dokonce ani delegace z Česka, místní vůdce přezdívaný Rudý Filip si srdceryvný pláč trénoval - v mezidobí mezi přikusováním chlebíčků a cukroví - alespoň před televizní obrazovkou.

Vojtěch Filip též do Pchjongjangu adresoval dopis plný žalu a soustrasti. Mimo jiné v něm napsal: "Vážili jsme si jeho obětavé práce pro blaho korejského lidu, pro zajištění bezpečnosti KLDR a pro mírové sjednocení Korejského poloostrova."

Soudruh Filip by měl tedy blaho, jež zažívá korejský lid, okusit na vlastní kůži. Do Severní Koreje může odcestovat s Air Koryo z destinací Vladivostok a Peking.

Více než padesát tisíc lidí se už podepsalo pod výzvu Fera Feniče, aby vláda pojmenovala Letiště Praha po zesnulém prezidentovi Václavu Havlovi. S iniciativou nesouhlasí mimo jiné bývalý prezidentův tajemník Vladimír Hanzel, podle něhož Havel neměl létání rád.

Dramatický a absurdní rozměr nápadu by byl završen poté, co by vláda pražské letiště prodala Rusům, případně Číňanům. V soutěži je též návrh přejmenovat letiště na Franz Kafka Airport.

Už je to půl roku, kdy ministerstvo obrany oznámilo, že se Iráčané rozhodli nakoupit 24 nepotřebných bitevníků L-159 ze skladů české armády, ale smlouva stále podepsána nebyla. Z obchodu prý nesešlo a mělo by se o něm rozhodnout zřejmě na konci ledna, kdy do Prahy přiletí irácký premiér Núrí Málikí.

Iráčané mají ohromné štěstí, že na ně nějaká ta L-159 zbyla. Ve frontě před nimi stála Nigérie, Bolívie, Indie, Jordánsko, Indonésie, Jemen, Libye, Kuvajt, Mexiko, Srí Lanka, Mali, Thajsko či Venezuela... A zázrak - stroje stále parkují v Česku!

Ani po osmi měsících od svatby si princ William a Kate Middletonová nevyzvedli pětiletého kladrubského hřebce Alta. Plnokrevník, kterého královský pár získal darem, tak na ně stále marně čeká...

Jak jen těm Čechům decentně sdělit, že když jsme si žádné dary ke královské svatbě nepřáli, tak že opravdu žádné nechceme?

Argentinští zaměstnanci letiště odhalili českého pašeráka, který se snažil do Česka vyvézt v kufru 247 zvířat. Čech se pokusil odletět z Buenos Aires do Evropy s hlemýždi, ještěrkami, želvami, žábami a hady.

A koně by nechtěl?

Nejvyšší správní soud (NSS) pozastavil činnost politické strany Viktor Kožený - Občanská federální demokracie. Kontroverzní finančník Kožený, jenž žije na Bahamách, stranu v roce 2004 vedl jako lídr ve volbách do Evropského parlamentu. Pozastavení činnosti navrhla vláda kvůli tomu, že strana v letech 2009 a 2010 nepředložila finanční zprávy.

Chyba! Vládní strany mohly v příštích volbách získat dalšího spojence pro tažení proti korupčníkům, tunelářům a jiným výtečníkům.

V hlasování čtenářů serveru iDnes se do pomyslného druhého kola přímé volby prezidenta probojovala dvojice expremiér Jan Fischer a podnikatel Tomio Okamura. Deník MF Dnes poté o Okamurovi napsal: "Ačkoli nemá politické zkušenosti, na přímou otázku, jestli do boje o Hrad půjde, reagoval jako skutečný politik: V tuhle chvíli je předčasné cokoli tvrdit."

Věřme, že pokud pan Okamura snad v boji podlehne protivníkovi, nebude poté páchat harakiri. Ale v tuto chvíli je předčasné cokoli tvrdit. Čest je čest.

Dvě komunistické poslankyně Marta Semelová a Marie Nedvědová podaly trestní oznámení na Zdenu Mašínovou, sestru bratří Mašínů, kteří v první polovině padesátých let založili odbojovou skupinu proti komunismu, za to, že se na besedě se studenty jasně postavila za své bratry.

Žádné překvapení, správné soudružky neznají bratra a vzorem vztahů v rodině jim navždy bude práskač Pavlík Morozov, který podle sovětské propagandy udal svého otce úřadům jako kulaka a poté byl brutálně zavražděn vesničany.

Související