Má se Česko připojit ke společné evropské smlouvě, která by znamenala vzdání se suverenity nad rozpočtem? více informací např zde http://zpravy.ihned.cz/c1-54405220-klaus-utoci-na-schwarzenberga-kvuli-eu-takhle-se-politika-vest-neda-vzkazal-mu

Má se Česko připojit k dohodě o společných rozpočtových pravidlech EU?

Stanislav Komárek
Stanislav Komárek
biolog a filosof
Až bude text dohody přesně znám, budeme vědět více. Každá snaha o vyrovnaný rozpočet je vítaná, jen škoda, že vždy musí přicházet zvenčí...
Helena Illnerová
Helena Illnerová
biochemička
Ano. Stejně chceme dodržovat úsporná opatření. A navíc je lepši sedět u společného stolu a účastnit se rozhodování.
Marek  Pokorný
Marek Pokorný
kurátor a kritik
Je to otázka politická. Chceme-li být součástí našeho "přirozeného" civilizačního okruhu, pak zní odpověď ano. I za poměrně vysokou cenu.
Tomáš Vrba
Tomáš Vrba
překladatel a editor
Budou-li zásady smlouvy rozumné, o čemž není důvod pochybovat, pak jednoznačně ano. Chceme-li být pro ostatní hrdým a sebevědomým partnerem.
Daniel Kvasnička
Daniel Kvasnička
farář
Opět říkám ANO. Není to čistě ekonomická otázka, je to otázka politická, etická. Alkoholik tu připouští cizí kontrolu nad svou lahví.
Ivan Štampach
Ivan Štampach
religionista
Evropa může obstát vedle jiných mocností jen jednotná. Proto pokládám jednotnou měnu a rozpočtovou a daňovou unii za první nutný krok.
Zbyněk Vlk
Zbyněk Vlk
zakladatel žijícího skanzenu
Jistě je dobře nedělat velké dluhy,takže v tomto bodě mi připadá podpis jen stvrzením statu quo.Ale neznám další tvořící se podmínky smlouvy
Vlad Petrus
Vlad Petrus
právník
Udělejme si názor na tuto dohodu, až bude znám její finální text. Snad jí Merkozy pošle včas, ať se s ní můžeme alespoň v klidu seznámit.
Ivan Derer
Ivan Derer
bloger
Ano, i když se mi s následně posilující korunou děsně sníží plat. Detaily ještě neznám, ale nevidim nic špatnýho na budoucnosti bez dluhů.
Edvard Outrata
Edvard Outrata
státní úředník ve výslužbě
Ano. Rozhodně má Česko zvolit postup, který mu zaručuje členství v jádru EU. Co to přesně znamená, však posuďme, až budeme znát texty smluv.
Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru