Čtvrtmilionové odchodné Ladislava Bátory a měsíční stotisícové odměny ředitelky premiérova kabinetu Jany Nagyové mají společné jedno: měli bychom na ně být společně hrdi, když už jsme je společně zaplatili.

Protože země potřebuje pozitivní příklady lidí, kteří při všeobecné závisti se nenechají zastrašit a dokážou si říct o ohodnocení, které jim náleží.

Potřebujeme vzory lidí, kteří osobním příkladem dokážou, že v době krize a krutých škrtů lze peníze vydělat i ve státní správě, ač by si někdo mohl myslet, že tam budou kohoutky utažené podobně jako v privátní sféře.

Oba osvědčili svou kvalifikaci a my jim za to zaplatili. Poptávka a nabídka. Bátora a Nagyová.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru