Pirátství

Je počítačové pirátství krádež?

Daniel Kvasnička
Daniel Kvasnička
farář
"Ne" kriminalizací šíření informací! Volné stahování nepoškozuje autory, ale distributory. Spekulace Megauploud bych omezil otevřeností.
Vladimír Franz
Vladimír Franz
skladatel a malíř
Počítač pánem lidstva? - Ne, jen další masové šidítko vedoucí ke zblbnutí. Pustili jste draka z řetězu - vyřešte si to, jak je ctěná libost!
Ivan Derer
Ivan Derer
bloger
Sakra, mojí novou knihu jsem chtěl dát na Megaupload! Doufám, že se aspoň stane objektem počítačového pirátství. A kolik váží Dotcom? 100Pb.
Miloš Urban
Miloš Urban
spisovatel
Nebyl jsem si dlouho jist. Případ Megaupload mě přesvědčil, že může jít o sprosté obohacování se na lidech, kteří něco vytvářejí.
Václav Koubek
Václav Koubek
písničkář
Ano.Jelikož státní média neplní povinnost informovat o jiném kulturním proudu, je mou jedinou nadějí prodávat své dílo přes internet.
Stanislav Komárek
Stanislav Komárek
biolog a filosof
Krást slepice z kurníku a hudbu z netu jsou dosti různé úkony. Otázka je jiná. Nepřežila se naše koncepce autorských a patentových práv?
Ivan Štampach
Ivan Štampach
religionista
Mluvit o "krádeži" a "pirátství" je žurnalistická zkratka a na ní nepřistoupím. Není to na tři úsečné věty. Je to složitý právní problém.
Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru