Kdo by se měl stát příštím prezidentem?

Prezident Švejnar, Dienstbier, Schwarzenberg či Fischer? Nebo někdo jiný?

Zbyněk Vybíral
Zbyněk Vybíral
psycholog
Kdokoliv plynně anglicky mluvící, s IQ nad 120, bez psychopatologie, bez ješitnosti a bez napoleonského komplexu, Čech/Češka a nesenilní.
Iva Pekárková
Iva Pekárková
spisovatelka
Hlasovala bych všemi čtyřmi končetinami pro Ivana Havla. Pokud by to teda vzal a nepřekáželo by mu to v důležitější práci.
Jan  Urban
Jan Urban
novinář
Z dosavadních jmen jenom Karel Schwarzenberg a Jan Švejnar mají zároveň mezinárodní zkušeností a schopnost sloužit státu.
Ivan Derer
Ivan Derer
bloger
Důležitý je, aby děti neměly stres z xichtu, jež visí nad katedrou. To kritérium žádnej z těch chlapů nesplňuje. Tady paní Illnerová ano...
Helena Illnerová
Helena Illnerová
biochemička
Karel Schwarzenberg. Cítí rodovou odpovědnost za naši zemi, ztotožňoval se s námi již před rokem 1989 a bude dobrým a známým. reprezentantem
Stanislav Komárek
Stanislav Komárek
biolog a filosof
Karel Schwarzenberg. Je z nich nejuvážlivější a jako Jihočech vůči němu cítím i zbytky feudální závislosti:-)))
Tomáš Vrba
Tomáš Vrba
překladatel a editor
Ovšemže Schwarzenberg. Potíž je v tom, že takových potřebujeme desítky. Není to varování, že když je nemáme, tak si je nezasloužíme?
Radkin Honzák
Radkin Honzák
psychiatr
Obecně: osobnost s minimem narcismu, která bude ochotná sloužit této zemi, ne si hejčkat svoje EGO. Já budu volit Schwanzenberga.
Markéta Hejkalová
Markéta Hejkalová
spisovatelka
Z dosavadních "prezidentských" jmen bych jako příští českou prezidentku nejradši viděla a volila Miroslavu Němcovou.
Daniel Kvasnička
Daniel Kvasnička
farář
Jeden, druhý, třetí nebo čtvrtý. Použitelní jsou všichni, když nebudou víc, než prezidentem své země. Záleží na výkonu funkce, ne na tváři.
Ivan Štampach
Ivan Štampach
religionista
Tendence k omezování role prezidenta činí jeho funkci stále více bezvýznamnou. Je jedno, kdo bude klást věnce. Je mi lhostejné, kdo to bude.
Edvard Outrata
Edvard Outrata
státní úředník ve výslužbě
Je na to brzo
Kritéria:
1.Vztah k evropské integraci
2.Schopnost držet se v rámci ústavy a spolupracovat s jakoukoli demokratickou vládou
Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru