Od léta roku 2010 vede veřejný ochránce práv s ministerstvem financí spor o výklad zákona o loteriích. Je to takový podivuhodný právní ping-pong, kdy ombudsman namítne a doloží porušování zákona, například nerespektování zákazu povolovat hazard v sousedství škol, nemocnic či kostelů, porušování obecně závazných vyhlášek, povolování automatů na nezákonně dlouhou dobu nebo nenastavení limitů na maximální hodinovou prohru.

A ministerstvo financí ombudsmanovi následně odpoví, že všechno dělají dobře. V současné době se spor dostal až k vládě. Na tomto místě přinášíme autentický přepis rozhovoru na ministerstvu, kde zrovna vyřizují jeden z ombudsmanových podnětů:

S dopisem v ruce vchází do kanceláře nejlepšího ministra financí jeho podřízený, ředitel Státního dozoru nad sázkovými hrami a loteriemi Karel Korynta. "Zas ombucman... :("

"Ach jo. To už je nuda. Ani to nečti a odepiš mu, že máme jinej právní názor."

"To sme psali minule," namítá Korynta.

"Tak mu pošli smajlíka..."

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru