Co chybí českému vysokému školství?

Co chybí českému vysokému školství?

Zbyněk Vybíral
Zbyněk Vybíral
psycholog
Podle mě dnes už nic zásadního. Spíš v něm přebujela administrativa, která zabírá čas na úkor výzkumu, přípravy výuky a psaní v angličtině.
Jan  Urban
Jan Urban
novinář
Konfrontace se špičkou zahraničních univerzit. Málo gramotná politická elita může stav jenom zhoršovat - viz devalvace soukromých VŠ.
Ondřej Černý
Ondřej Černý
kulturní manager a konzultant
Bezpochyby reforma s vizí vzešlou z konsensu škol a politických struktur. To ovšem vyžaduje kompetentnost a důvěryhodnost zúčastněných...
Ivan Štampach
Ivan Štampach
religionista
Ztratil se tradiční pohled na vzdělání jako kultivaci člověka, a mocenská elita chce z něj udělat zboží.
Ivan Derer
Ivan Derer
bloger
Nepolitický schopný ministr, někdo jako je Kubice na vnitru a schopnost poučit se od zemí jako je Finsko, Nový Zéland nebo Jižní Korea.
Vladimír Franz
Vladimír Franz
skladatel a malíř
Vědomí vlastní, historicky dané důstojnosti. Aby se vlivem nárůstu polovzdělanosti a buranství u nás přestaly měnit v metastázující učňáky.
Zbyněk Vlk
Zbyněk Vlk
zakladatel žijícího skanzenu
VŠ by potřebovalo jiný typ výuky, praktičtější, inspirovat se u kurzů a seminářů. A vyžaduje se mnoho kompilace a málo tvůrčích činností.
Radkin Honzák
Radkin Honzák
psychiatr
Koncepce, peníze, dobře placení kvalitní pedagogové, všeobecně vzdělaní studenti a dostatečně silná nálož TNT na Ministerstvu školství.
Marek  Pokorný
Marek Pokorný
kurátor a kritik
Společenský konsensus týkající se funkce vzdělání v současné společnosti.
Stanislav Komárek
Stanislav Komárek
biolog a filosof
Jsou-li v mimo Evropu noční můrou potenciální fyzici pasoucí ovce,u nás naopak graduují i ti, kdo si netroufnou na trvalou ondulaci.
Adriana Krnáčová
Adriana Krnáčová
pražská primátorka
Naděje,nové vedení na min.školství,užitečná komunikace, depolitizace a především koncepce:jaký lidi a tedy výuky potřebujeme pro 21 stojetí.
Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru