Je až dojemné, jak politici mlčí k odposlechům hovorů Béma s Janouškem. Nanejvýš se rozhorlí nad jejich únikem. Výjimkou je ministr Heger, který dialogy Kolibříka s Mazánkem chce využít k odpolitizování vedení VZP. A je co kosit. Vždyť jen v správní radě VZP najdeme známé firmy, jako jsou Michal Babák, Petr Tluchoř nebo Boris Šťastný.

Bémovy odposlechy dávají Hegerovi munici. Může politiky odstřihnout od pojišťoven - čtěte ZDE

Za normální situace má přítomnost politiků v kontrolních orgánech státních nebo městských akciovek logiku. Ne však v zemi, kde metropolitní magistrát řídil "Romeš" Janoušek. Není důvod doufat, že podobně nepůsobí jeho pobratimové Oulický, Dlouhý, Rittig et cetera.

Prostě žijeme v zemi, kterou neřídí politici, ale temné figury v pozadí. V zemi, která potřebuje karanténu podle předpisu doktora Hegera.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru