Jaké jsou české národní zájmy?

Jaké jsou české národní zájmy?

Markéta Hejkalová
Markéta Hejkalová
spisovatelka
Svoboda. A aby se nám dařilo aspoň tak dobře, aby nevznikaly skutečné ani manipulované sociální nepokoje, které by tu svobodu ohrožovaly.
Iva Pekárková
Iva Pekárková
spisovatelka
Určitě mít svobodu a demokracii. A fungující právní stát. Zbavit se korupce. A taky si konečně uvědomit, že ne všechno v ČR je české.
Ivan Derer
Ivan Derer
bloger
ČNZ je jak od Palackýho. Dneska už jde jen o život a štěstí jednotlivých Čechů, kterým musí český stát zajistit podporu všech států Evropy.
Ivan Štampach
Ivan Štampach
religionista
Pro "národní" státy a jejich zájmy tekly řeky krve. Ochranu si zaslouží zájmy občanů, tedy lidí, živých osob. Stát má sloužit občanům.
Jan  Urban
Jan Urban
novinář
Být rovným mezi rovnými demokratickými právními státy - ne prolhaným podvodníkem, kterému se ostatní smějí - i kvůli zloději per na Hradě.
Adriana Krnáčová
Adriana Krnáčová
pražská primátorka
Být převídatelným a spolehlivým partnerem, který si neplete národní hrdost s nacionalismem a neprudí jenom proto, že existuje svoboda slova.
Daniel Kvasnička
Daniel Kvasnička
farář
Náš národní zájem? Dát se konečně na pokání a připustit si, že vyžíráme své hříchy. A pak prosit, abychom je už znovu neopakovali.
Vladimír Franz
Vladimír Franz
skladatel a malíř
Jaké? Historické? Náboženské? Umělecké? Vědecké? Územní?... Dobrá tedy - Ač nejsem národohospodář, věřím, že "český národ neskoná" atd.
Lenka Lindaurová
Lenka Lindaurová
nezávislá kritička a kurátorka vizuálního umění
Nemuset se za tento národ stydět.
Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru