Je možné, že žijeme v čase hlubokých změn, připomínajících například období Velké francouzské revoluce?

Je možné, že žijeme v čase hlubokých změn, připomínajících například období Velké francouzské revoluce?

Edvard Outrata
Edvard Outrata
státní úředník ve výslužbě
Jde o změnu způsobu získávání informací, jako byl vynález knihtisku. Tehdy nastalo 200 let náboženských válek, teď to snad zvládneme lépe.
Zbyněk Vlk
Zbyněk Vlk
zakladatel žijícího skanzenu
Ne. Co znamená ten stálý nutný růst po němž prý voláme? Kam až musí vést? A proč ho nechceme pro 3.svět, který ho opravdu nutně potřebuje?
Ivan Štampach
Ivan Štampach
religionista
Zatím dílčí informace naznačují obrat Latinské Ameriky a Evropy k demokratičtějším a sociálnějším poměrům. Vitězství není zdaleka jisté.
Miloš Urban
Miloš Urban
spisovatel
Ty změny jsou pro mě technické - osobní počítače, internet, přenosné dotykové telefony a černé tabulky, na nichž se dá pracovat. Sci-fi now!
Ivan Derer
Ivan Derer
bloger
Místo Merkozy bude Evropu řídit Homer. Spriengfield střídá Brusel. Prudce roste konzumace piva Duff a jaderné energie. Ano, hluboké změny...
Stanislav Komárek
Stanislav Komárek
biolog a filosof
Zatím ne, nevidno gilotin ani Výboru pro veřejné blaho - pokud je tu analogie, tak s pozdními 80.lety 18.stol., s érou Neckera a spol.
Ondřej Černý
Ondřej Černý
kulturní manager a konzultant
Ne, toto období představovalo radikální změnu ve všech oblastech života. My žijeme dobu „zásadních změn“ ryze evolučně. Zaplaťpánbů.
Lenka Lindaurová
Lenka Lindaurová
nezávislá kritička a kurátorka vizuálního umění
Není nikdy významnější doba, než ktreou právě žijeme, jen zodpovědnost chybí.
Daniel Kvasnička
Daniel Kvasnička
farář
Vaše otázka mne vyděsila. Doufám, že naše cesta k jiné Evropě bude méně šílená. Máme jednu výhodu: informačně propojený svět
Adriana Krnáčová
Adriana Krnáčová
pražská primátorka
Tehdy šlo o životy na barikádách v boji za ideály, dnes nám jde o životy v blahobytu, bez ideálů.
Marek  Pokorný
Marek Pokorný
kurátor a kritik
Oproti francouzské revoluci se přeme o malichernosti. Silná slova bez obsahu nenahradí prožívanou volnost, rovnost, brarství. Ale zle bude.
Jan  Urban
Jan Urban
novinář
Televize jen prohloubila výkyvy extrémů. Z momentální nejistoty je pak o to snáz hysterie. Nejde o revoluci, ale dořvat se můžeme i k válce.
Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru