Co ukázal případ Davida Ratha?

Co ukázal případ Davida Ratha?

Edvard Outrata
Edvard Outrata
státní úředník ve výslužbě
Ještě uvidíme, ale zdá se, že s probíhající generační výměnou se riziko pro korupčníky přeci jen možná zvyšuje. Je to jen začátek, ale dobře
Markéta Hejkalová
Markéta Hejkalová
spisovatelka
Starou pravdu, že žádný strom neroste do nebe - a taky kam vede masivní evropské přerozdělování. To ale není omluva, slušný člověk nekrade.
Helena Illnerová
Helena Illnerová
biochemička
Aroganci ke spoluobcanům, jejichž zájmy měl dr. Rath hájit, pocit vlastní nedotknutelnosti a naprostý nedostatek morálních hodnot a zábran.
Ivan Štampach
Ivan Štampach
religionista
Ukázal, že lapit drzého, nepříjemného politika opozice je snadné, a že daleko větší afery na vládní straně zůstávají dlouhodobě neřešeny.
Miloš Urban
Miloš Urban
spisovatel
Jak obludný vztah mají čeští bafuňáři k Evropské Unii. Kdo neokrádá Unii, okrádá stát. Kdo neokrádá stát, okrádá rodinu.
Tomáš Vrba
Tomáš Vrba
překladatel a editor
Začátek případu je slibný: konec arogantního papaláše, nástup nové generace nebojácných státních zástupců a policistů. Jen tak dál!
Vladimír Franz
Vladimír Franz
skladatel a malíř
Krátce: neřízená střela sestřelena aneb vlk se nažere, ale koza zůstane celá.
Vlad Petrus
Vlad Petrus
právník
Odstraňme obludné přerozdělovaní peněz daňových poplatníků veřejným sektorem, včetně dotací EU. Příležitost dělá zloděje - udělala i Ratha.
Daniel Kvasnička
Daniel Kvasnička
farář
Náš hejtman? Neukázalo se nám nic, co bychom nevěděli. A vysvětlení, že nebylo možno ignorovat jasné indície, je slabé. Jinde se ignorují.
Adriana Krnáčová
Adriana Krnáčová
pražská primátorka
Podivné chování politiků, dvojí standard policie, nejistotu, nespolehlivost exekutivy, bordel ve státě a psychopaty v politice.
Radkin Honzák
Radkin Honzák
psychiatr
Ukázal, že státní zástupce i policie mohou dobře pracovat, když chtějí. Co ukáže dál, je otázka.
Marek Vácha
Marek Vácha
kněz a přírodovědec
Velký údiv, že něco u nás funguje jak má. Policie by obecně měla chytat zločince, ale že se jí to zdařilo je pro národ nečekané překvapení.
Ivan Derer
Ivan Derer
bloger
Podle mě zatim nic. Máme tady člověka, který byl obviněn, bude probíhat vyšetřování a potom soud a v rozsudku se snad někde ukáže pravda.
Stanislav Komárek
Stanislav Komárek
biolog a filosof
Že nestoudnost, lež, sprostá útočnost a s nimi ruku v ruce jdoucí korupce mohou za okolností narazit na své meze - ale jen zřídka a pozdě.
Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru