Opatření zavádí ministr zdravotnictví Heger. Za léčbu vzdělanějším a zkušenějším lékařem (například primářem) si pacienti budou moci připlatit.

Mají si pacienti připlácet za léčbu zkušenějším lékařem?

Ivan Derer
Ivan Derer
bloger
Česká snaha o zamezení korupce zkušenějších lékařů - marginální problém překryjeme vytvořením nedůstojnýho prostředí pro celou společnost.
Radkin Honzák
Radkin Honzák
psychiatr
Především si myslím, že je to zcela nepřipravené, stejně jako „institut dříve vysloveného přání“ a nikdo neví, jak to konkrétně realizovat.
Zbyněk Vybíral
Zbyněk Vybíral
psycholog
Nemají. Pokud pan ministr vychází z toho, že lékař s více tituly před a za jménem léčí kvalitněji, pokládám to za scestný předpoklad.
Daniel Kvasnička
Daniel Kvasnička
farář
Ne! Pan ministr ignoruje nález ústavního soudu a tak není třeba dále věc komentovat. Návrh považuji za výsměch lidské důstojnosti.
Miloš Urban
Miloš Urban
spisovatel
Obávám se situací, kdy si špičkový odborník nevezme do parády nejpotřebnějšího, ale toho, kdo si zaplatil (a třeba i úplatkově připlatil).
Stanislav Komárek
Stanislav Komárek
biolog a filosof
Pacient by si měl o zdraví pečovat především sám - systém pojištění takovéto lidi penalizuje, podobně jako penzijní ty, kdo vychovávají děti
Zbyněk Vlk
Zbyněk Vlk
zakladatel žijícího skanzenu
Ne, je to nedůstojné až trapné... Skončí to postupně tak, že si budeme připlácet za operaci sterilizovaným skalpelem...
Edvard Outrata
Edvard Outrata
státní úředník ve výslužbě
Nebude to asi fungovat, takže se to mine předpokládaným účinkem. A přitom to spoustu lidí naštve. Takže to rozumné nakonec není.
Adriana Krnáčová
Adriana Krnáčová
pražská primátorka
Je jedna z největších hloupostí, které ministr zdravotnictví v poslední době navrhl, a že jich je několik...
Ivan Štampach
Ivan Štampach
religionista
Jsem z křesťanských a humanistických důvodů zásadně proti zavedení minimalistické chudinské zdravotní péče pro většinu obyvatelstva.
Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru