Lze věřit české justici?

Lze důvěřovat české justici?

Jan  Urban
Jan Urban
novinář
Ne. Dokud soudci sami nenajdou odvahu zbavit se úplatných a mafiím poklonkujících kolegů, věřit justici by byla bláhovost.
Ondřej Černý
Ondřej Černý
kulturní manager a konzultant
České justici en bloc důvěřovat nelze. Snad přijde doba, kdy na tuto otázku budeme moci odpovědět pozitivně. A musíme pro to dělat maximum.
Radkin Honzák
Radkin Honzák
psychiatr
V parafrázi Kiplinga: Klid horské bystřiny, chlad poledního slunce, čestné slovo Bandar logu a poctivost české justice?! Cha chá!
Edvard Outrata
Edvard Outrata
státní úředník ve výslužbě
V podstatě ano,větší problém je stále jinde.Je však nutno pokračovat v reformě (např.nejvyšší rada soudnictví) a více postihovat šlendrián.
Helena Illnerová
Helena Illnerová
biochemička
Chci věřit, že žiji v právním státu, tak ano. Jen tu právnost a čestnost musíme všichni hlídat!
Ivan Derer
Ivan Derer
bloger
České justici jako celku důvěřovat nelze. Kromě vlivu gangsterů je totiž stále hlavním problémem její hledání práva, nikoliv spravedlnosti.
Iva Pekárková
Iva Pekárková
spisovatelka
Mnozí soudci, policisté i právníci jsou skvělí, čestní, hluboce mravní lidé. Bohužel justice sestává i z lidí, kteří takoví nejsou. Takže NE
Adriana Krnáčová
Adriana Krnáčová
pražská primátorka
Jak komu a jak kde. Justice není jednolitý, homogenní celek. Míra statečnosti je ale měřitelná,důstojnost také.
Daniel Kvasnička
Daniel Kvasnička
farář
Víra je moc silný výraz. Omezená důvěra je na bodu mrazu delší dobu. Jsou to jen lidé. Je třeba je hlídat. Věřím jen Božím soudům.
Markéta Hejkalová
Markéta Hejkalová
spisovatelka
Po odvolání Jiřího Pospíšila nelze důvěřovat nikomu s výjimkou Lenky Bradáčové. Problematiku justice znám ale jen z médií, nevyznám se v ní.
Ivan Štampach
Ivan Štampach
religionista
Jsou justiční mafie, ale věřím vyšším soudním instancím a možnosti odvolat se k nadnárodním soudním instancím Evropské unie a Rady Evropy.
Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru