Až se ministr Karel Schwarzenberg v úterý v Barmě setká s Au Schan Su Ťij, napraví tím aspoň částečně jednu nespravedlnost. Jako spolupracovník bývalého prezidenta Václava Havla předá Su Ťij růži, kterou jí sám Havel věnovat nestihl.

V roce 2005 Václav Havel k tehdejším 60. narozeninám Su Ťij v článku pro list Washington Post napsal, že jeho přání setkat se s ní osobně a dát jí růži se může "jevit jako pošetilé". A tehdy opravdu bylo, Su Ťij byla v domácím vězení a nic nenasvědčovalo, že vojenská junta v Barmě by chtěla povolit.

Jak ovšem Havel ve svém článku připomněl, on byl ještě v polovině roku 1989 ve vězení, ale koncem téhož roku se stal prezidentem svobodného Československa. V závěru své stati pro prestižní americký deník vyjádřil naději, že i v Barmě dojde k obdobným změnám a jeho pošetilé přání se stane "lehce a jednoduše uskutečnitelným činem".

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru