Do Škodova paláce dojdete ve směru od Vltavy kolem čerstvě uzavřené stanice metra Národní třída, což je docela stylové a připomene vám to, kam míříte.

U první přepážky hned u vchodu sleduje úřednice tabuli s pořadovými čísly a jako v cirkuse vykřikuje: "Tak teď to naběhlo, zdá se. Aha, tak bohužel zase ne." Mluví pochopitelně o novém neregistru motorových vozidel, který s ulehčením minete, protože se vás pro tentokrát netýká, neboť míříte do prostor vyhrazených Opencard. A protože tenhle příběh trvá již velmi dlouho, skoro se na něj zapomnělo, ale vlastně je stejně poučný jako aktuální průšvih s registry a navíc neustále pokračuje - a čím dál lépe.

Co znamená zadarmo

Na podzim uběhnou tři roky od chvíle, kdy jsme se dozvěděli, že slavný projekt stál - v tu chvíli - 888 milionů korun, aniž by jeho investorům, tedy Pražanům nabízel cokoliv, co by je přimělo si červenou plastovou kartičku pořizovat.

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?