Jaká pozitiva přinesla evropská dluhová krize?

Jaká pozitiva přinesla evropská dluhová krize?

Ivan Štampach
Ivan Štampach
religionista
Oživila starou tezí, že lichva dusí reálnou ekonomiku a že je třeba radikálně omezit dominanci bank nad skutečnou produkcí a obchodem.
Radkin Honzák
Radkin Honzák
psychiatr
Upozornění, že žádný strom neroste do nebe a že teorie stálého růstu je pitomost. Bohužel, málokdo to prozatím slyšel!
Tomáš Vrba
Tomáš Vrba
překladatel a editor
Doufejme, že vlády začínají uvažovat odpovědněji. Některé snad i o tom, co je opravdu důležité. Ne o tzv. růstu, ale o budoucnosti.
Vlad Petrus
Vlad Petrus
právník
Skutečná krize teprve přijde a s jejím jediným "pozitivem" to bude jako u těžké chřipky: buď nás zabije anebo posílí. Zásobme se vitamíny!
Ivan Derer
Ivan Derer
bloger
Zachránila krásný divoký pláže mezi Conilem de la Frontera a Tarifou. Developerům i bankám došly peníze. Snad to vydrží. Let's go surfing.
Ondřej Černý
Ondřej Černý
kulturní manager a konzultant
Snad nás alespoň trochu donutila ptát se po skutečných hodnotách naší euroatlantické civilizace.
Edvard Outrata
Edvard Outrata
státní úředník ve výslužbě
Ukázala nutnost brzy se rozhodnout, zda budeme Evropu integrovat, či toho zanecháme. Ukazuje, že nelze toto rozhodnutí donekonečna odkládat.
Jan  Urban
Jan Urban
novinář
Pochopili jsme, že ekonomové a bankéři jsou nejhoršími politiky, protože neumějí naslouchat a prosťáčkovsky vnímají svět jen jako čísla.
Adriana Krnáčová
Adriana Krnáčová
pražská primátorka
Vybarvila se neschopnost a nevzdělanost politiků, absence jasného cíle a naprostá škodlivost bankéřů na všech úrovních...
Daniel Kvasnička
Daniel Kvasnička
farář
Obávám se, že téměř nic. Známe další výmluvy na chudobu (trapné)! K pokání je daleko. Dále trvají nepřehledné hádky o virtuální peníze.
Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru