Kolik má brát pedagog?

Kolik má činit mzda učitele základní školy?

Daniel Kvasnička
Daniel Kvasnička
farář
Ano je to špatné. Učitel patří mezi "tlučhuby" a pokud bude platit teorie základny a nadstavby, nebude na tom ještě dlouho lépe.
Ivan Derer
Ivan Derer
bloger
Průměrný plat učitele po desetileté praxi v zemích OECD je dvojnásobkem platu učitele v Česku. Přál bych českým učitelům aspoň ten průměr.
Ivan Štampach
Ivan Štampach
religionista
Je skandální, že zaměstnanci dostávají za stejnou práci polovinu než v Německu při stejné cenové hladině. Učitele bych z toho nevyjímal.
Miloš Urban
Miloš Urban
spisovatel
Český učitel nechť je ohodnocen tak, jak jsou odměňováni jeho kolegové v Dánsku. Tamní životní úrovni se pak rychle přiblížíme všichni.
Radkin Honzák
Radkin Honzák
psychiatr
Jako v civilizovaných zemích. Možná, že kdyby tolik dostávali, civilizovanou zemí bychom se také stali.
Stanislav Komárek
Stanislav Komárek
biolog a filosof
Alespoň průměrným platem vysokoškoláka. V Rakousku potom ovšem lze získat místo učitele jen členstvím v politické straně a jejím tlakem...
Vladimír Franz
Vladimír Franz
skladatel a malíř
Být pedagogem je poslání. Ohodnocením pedagoga společnost jasně ukazuje, nakolik si opravdu váží vzdělání!
Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru