Co plyne z výsledků krajských a senátních voleb?

Co plyne z výsledků krajských a senátních voleb?

Vlad Petrus
Vlad Petrus
právník
Nic překvapivého. Předtím, než bude lépe, bude muset být mnohem hůře, než je nyní, takže vše běží podle plánu. Připravme se na další pecku.
Adriana Krnáčová
Adriana Krnáčová
pražská primátorka
Při tak nízké volební účasti si nelze pak stěžovat na nic. Když někoho nezajímají volby, nezajímá ho osud této země. Konec remcání.
Daniel Kvasnička
Daniel Kvasnička
farář
Že voliči nerozlišují mezi parlamentními a krajskými volbami. Volí mediatémata a netrestají za chyby. Nevěřím na "železná pravidla" a osud.
Jan  Urban
Jan Urban
novinář
Od narodnictvím 19.století zabalené korupčnosti pravice postupujeme k populisticky zabalené korupčnosti levice století 20. Rozum nikde.
Tomáš Vrba
Tomáš Vrba
překladatel a editor
Relativní úspěch komunistů je mírnou výstrahou stranám, jejichž voliči zaspali, ale i občanské společnosti. Vzpomeňte si na Slovensko.
Marek Vácha
Marek Vácha
kněz a přírodovědec
Politici vládní pravice i levice po dvacet let svorně působili "abaissement du niveau mental" celého národa. Nyní nastal čas sklízení bouře.
Markéta Hejkalová
Markéta Hejkalová
spisovatelka
Že někteří voliči jsou pitomí. Myslím ty, kdo volili KSČM, a neomlouvá je ani fakt, že pravice dělala všechno proto, aby ji nikdo nevolil.
Vladimír Franz
Vladimír Franz
skladatel a malíř
Jde mimo jiné o reflexi mravního selhání politických elit hrajících si své hry bez ohledu na občana.
Ondřej Černý
Ondřej Černý
kulturní manager a konzultant
Smutná zpráva: Lidé nevěří, že jejich hlas může na politické mizérii něco změnit.
Dobrá: Neskočili na slabé programy a silné autokracie.
Miloš Urban
Miloš Urban
spisovatel
Občané čekají na poctivé vůdce, ale ti, kdo řídí stát, je mezi sebe nepustí. Teď se bude znemožňovat ČSSD a snad KSČM. Potom se to zlepší.
Helena Illnerová
Helena Illnerová
biochemička
Voliči jsou znejištěni stálým připomínáním krize, znechuceni aférami stran, pletou si volby krajské a parlamentní a zapomínají na minulost.
Edvard Outrata
Edvard Outrata
státní úředník ve výslužbě
Je nutno skutečně jednat proti korupci a neschopnosti a proti aroganci. Bohužel, na tomto přístupu voličů vydělali i komunisté.
Marek  Pokorný
Marek Pokorný
kurátor a kritik
Že by měl každý začít u sebe. To platí i pro voliče.
Stanislav Komárek
Stanislav Komárek
biolog a filosof
Že lid je krajně znechucen politickými poměry. Že pravidelné pravolevé komíhání evropských společností vylučuje jakoukoli smysluplnou změnu
Zbyněk Vlk
Zbyněk Vlk
zakladatel žijícího skanzenu
Já jsem za Liberecký kraj spokojený.Zaznělo NE korupci.Jen věřím, že hlas voličů nesmetou zákulisní praktiky stran jako předloni v Liberci.
Ivan Derer
Ivan Derer
bloger
Že se Češi mají dobře, protože je volby nezajímají. Že se zase v plné síle objeví na veřejnosti od smetiště dějin uprasený slovo "soudruh."
Ivan Štampach
Ivan Štampach
religionista
Že se už jednou, doufám, že definitivně, ukázalo, že politici si nemohou vyměnit voliče, nýbrž že je to naopak.
Radkin Honzák
Radkin Honzák
psychiatr
Jak je to prosté, milý Watsone: znechucení současnou vládní politikou. Jen si voliči neuvědomují, že lezou (lezem s nimi) z deště pod okap.
Iva Pekárková
Iva Pekárková
spisovatelka
Že je to v dupě?
Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru