Fotbalisté Manchesteru otočili ve 4. kole základních skupin Ligy mistrů zápas v Braze a po vítězství 3:1 si jako třetí tým po Portu a Málaze zajistili účast v osmifinále. Chelsea díky gólu ve čtvrté minutě nastavení porazila Šachtar Doněck 3:2 a poskočila do čela tabulky. Brankář Londýňanů Petr Čech vrátil reprezentačnímu kolegovi v hostujícím dresu Tomáši Hübschmanovi prohru 1:2 z Ukrajiny. Překvapením večera byla porážka Barcelony 1:2 na půdě Celtiku Glasgow.

Barcelona už vyrovnat nestihla

Na definitivu postupu si musí ještě počkat Barcelona, která nečekaně prohrála na stadionu Celtiku Glasgow 1:2. Skotský celek trápil favorita už před dvěma týdny, kdy na Nou Campu prohrál gólem z poslední akce, dnes ale vedení udržel. "Barcu" vychytal gólman Foster, dvakrát ho zastoupila konstrukce branky. Messi v závěru už jen snížil.

Šachtar hrál na Stamford Bridge otevřenou partii, doplatil ale na velké chyby v obraně. Nejprve Pjatov po špatné malé domů napálil Torrese, od něhož se míč odrazil do sítě. V deváté minutě ovšem srovnal Willian, byť si Čech na jeho střelu sáhl. Ve 40. minutě znovu nabídl Chelsea vedení Pjatov, když nedůrazně odhlavičkoval míč a Oscar ho z pohotově z dálky vrátil do opuštěné branky.

Po přestávce Willian z totožné akce jako před prvním gólem srovnal, jenže při další šanci zachránila Čecha tyč a naopak z posledního rohu udeřil hlavou Moses, který si připsal premiérový gól v soutěži. Šachtar tak utrpěl první prohru v sezoně a klesl na druhé místo o skóre za Chelsea.

Barcelona stvrdila nejlepší start v historii, vyhrála devětkrát z deseti zápasů - čtěte ZDE

O bod zpět je Juventus po "povinné" výhře 4:0 proti nováčkovi Nordsjaellandu. Turín o víkendu přišel o rekordní sérii 49 ligových zápasů bez porážky, žádné velké stopy to ale na něm nezanechalo. Favorit v úvodní půli přestřílel soupeře v poměru 10:0 a vytěžil z toho tři góly. Po centru otevřel skóre Marchisio, v 23. minutě zvýšil důsledný Vidal a třetí trefu přidal Giovinco. Po pauze zpečetil Juventus svou první výhru po třech předešlých remízách čtvrtým zásahem.

Manchester United v Portugalsku neprohrál v předchozích čtyřech případech a dnes bilanci natáhl v Braze. Od 49. minuty sice prohrával po gólu z penalty, pak mu ale pomohla pauza způsobená výpadkem proudu. V posledních deseti minutách "Rudí ďáblové" skóre otočili třemi góly a předčasným postupem odčinili loňské vyřazení ve skupině.

Suchý ze Spartakem tone

Na poslední místo ve skupině se propadl český stoper Marek Suchý se Spartakem Moskva. Celek z ruské metropole prohrál na stadionu Benfiky Lisabon 0:2 dvěma góly Cardoza z druhé půle.

Ve skupině F podle předpokladů míří za postupem Bayern a Valencie. Mnichované se stali po Monaku teprve druhým celkem v historii soutěže, který vstřelil za první poločas pět branek. Ofenzivní řádění finalisty z minulé sezony odskákalo francouzské Lille, český stoper David Rozehnal doplatil na špatnou hru hostující defenzivy střídáním po poločase.

Mezi 18. a 33. minutou se o třetí nejrychlejší hattrick v Lize mistrů postaral Pizarro, jenž se před sezonou vrátil do Bayernu z Brém. Po změně stran už padlo jen po gólu na každé straně, domácí tak vyhráli 6:1.

Borisov po dvou výhrách v prvních dvou zápasech vedl tabulku, nyní ale už klesl mimo postupové příčky. Běloruský šampion potvrdil, že se mu proti španělským soupeřům nedaří, a ve Valencii prohrál i v osmém měření sil z mužstvem ze země úřadujících evropských a světových šampionů. Domácí favorit vedl už 3:0, tým BATE snížil na rozdíl jedné branky, ale poté inkasoval ještě počtvrté.

V posledním utkání středečního programu vyhrál Galatasaray Istanbul zásluhou hattricku Yilmaze 3:1 na stadionu Kluže, přemožitele Liberce z předkola. Zraněný Tomáš Ujfaluši ani odcházející Milan Baroš na lavičce hostujícího celku nebyli.

Skupina E:

Juventus Turín - Nordsjaelland 4:0 (3:0)
Branky: 6. Marchisio, 23. Vidal, 37. Giovinco, 75. Quagliarella. Rozhodčí: Stavrev (Mak.).

Chelsea - Šachtar Doněck 3:2 (2:1)
Branky: 6. Torres, 40. Oscar, 90.+4 Moses - 9. a 47. Willian. Rozhodčí: Velasco Carballo (Šp.).

1. Chelsea 4 2 1 1 10:6 7
2. Šachtar Doněck 4 2 1 1 7:5 7
3. Juventus Turín 4 1 3 0 8:4 6
4. Nordsjaelland 4 0 1 3 1:11 1

Skupina F:

Valencie - BATE Borisov 4:2 (2:0)
Branky: 51. a 86. Feghouli, 26. Jonas, 29. Soldado z pen. - 53. Renan, 83. Mozolevskij. Rozhodčí: Hagen (Nor.).

Bayern Mnichov - Lille 6:1 (5:0)
Branky: 18., 28. a 33. Pizarro, 5. Schweinsteiger, 23. Robben, 66. Kroos - 58. Kalou. Rozhodčí: Hategan (Rum.).

1. Valencie 4 3 0 1 10:4 9
2. Bayern Mnichov 4 3 0 1 10:5 9
3. Borisov 4 2 0 2 8:9 6
4. Lille 4 0 0 4 2:12 0

Skupina G:

Benfica Lisabon - Spartak Moskva 2:0 (0:0)
Branky: 55. a 69. Cardozo. Rozhodčí: Meyer (Něm.). ČK: 76. Pareja (Spartak).

Celtic Glasgow - FC Barcelona 2:1 (1:0)
Branky: 21. Wanyama, 83. Watt - 90. Messi. Rozhodčí: Kuipers (Niz.).

1. FC Barcelona 4 3 0 1 8:5 9
2. Celtic Glasgow 4 2 1 1 6:5 7
3. Benfica Lisabon 4 1 1 2 3:4 4
4. Spartak Moskva 4 1 0 3 6:9 3

Skupina H:

CFR Kluž - Galatasaray Istanbul 1:3 (0:1)
Branky: 53. Sougou - 18., 61. a 74. Yilmaz. Rozhodčí: Collum (Skot.).

Braga - Manchester United 1:3 (0:0)
Branky: 49. Alan z pen. - 80. Van Persie, 84. Rooney z pen., 90.+2 Hernández. Rozhodčí: Brych (Něm.).

1. Manchester United     4 4 0 0 9:4 12
2. CFR Kluž                     4 1 1 2 5:6 4
3. Galatasaray Istanbul 4 1 1 2 4:5 4
4. Braga                         4 1 0 3 5:8 3