Idalmis Núñez Reinosa

"Pochodujeme směrem k parku. Rozhodli jsme se dát lidem vědět, co se děje. Ušli jsme asi osm bloků, když nás obklopili a začali bít policisté a jejich přisluhovači. Před útokem jejich pochopů muži se založenýma rukama obklopili ženy ve středu kruhu, aby je tak chránili. Ale zuřivost a nenávist, s jakou nás mlátili, byla taková, že většina našich aktivistů zranili."

Orlando Zapata zahájil protestní hladovku 3. prosince 2009 v provinční věznici ve městě Holguín na východě Kuby. Koncem předchozího měsíce ho dozorci při jednom incidentu brutálně ztloukli. Ten samý den, kdy začal hladovku, ho převezli do vězení s maximální ostrahou v Camaguey nazývané Kilo 8. Tomu se tehdy lidově přezdívalo "ztratil jsem klíče".

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru