Ještě se neusadil prach z vřavy prvního kola, a Miloš Zeman už získal výraznou výhodu do finále. Vedení ČSSD překvapivě rychle podpořilo svého bývalého předsedu a tím mu zajistilo značnou část svých voličů.

A to navzdory tomu, že Zemanova kandidatura vlastně byla namířena i proti sociální demokracii. Navzdory obavám, že Miloš Zeman na Hradě může sociální demokracii zdecimovat stejně, jako se to povedlo současnému prezidentovi s ODS.

A také navzdory tomu, že její bývalý šéf má dnes za sebou a kolem sebe úplně jinou stranu či spíše politickou mafii, která může znamenat bezpečnostní riziko pro stát. Vzhledem k napojení některých jejích osnovatelů na Rusko a neznámé zdroje financování, mezi nimiž lze vytušit jednoho z největších ropných gigantů – státem vlastněný Lukoil.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Co vedlo Sobotku a jeho lidi k tak bleskové reakci? Zřejmě je vyděsila představa, že Zeman má reálnou šanci stát se prezidentem. A pokud by ho odmítli podpořit nebo by jen tak něco s významným mrkáním voličům naznačovali, jeho pomsta by pak byla o to strašlivější.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru