Stalo se dobrým českým zvykem, že post ministra nebo ministryně kultury je obsazován tragikomickými figurami. Stačí jen vzpomenout na bývalého ministra Bessera nebo sledovat činnost současné ministryně Hanákové. Kultura nikdy nepatřila mezi témata, kterými by se kdy nějaký politik trápil, přece jen jsme v Česku, takže ke štěstí stačí laciné pivo; kulturní vyžití zajistí všudypřítomné non-stopy s proherními automaty. Nezájem na celostátní úrovni odpovídá i nezájmu na úrovni komunální, což si třeba v Brně užíváme každý den. Mezi nejvýznamnější kulturní počiny zde každoročně patří ohňostroje a slavnosti piva a buřtů. Na Brno dobrý.

Aktuální spor o likvidaci brněnské Wannieck Gallery je jen jedním z příkladů kulturního rozvoje města Brna. Galerie platila pozdě nájem, porušovala tím smlouvu a dostala výpověď. Čímž by se dalo klidně skončit, protože smlouvy se mají dodržovat, od toho tady jsou. Situaci však komplikuje skutečnost, že se bavíme o Brně. Významných galerií je tady jen několik a Wannieck Gallery k nim bezpochyby patří, protože sbírka, kterou disponuje, patří v této zemi k unikátním. Druhým problémem je, že pronajímatelem je městská společnost Jižní centrum.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru