Fotbalisté Realu Madrid vezou z Turecka postup do semifinále Ligy mistrů, ale to je to jediné, co je může těšit. Během několika minut druhé půle Galatasaray nastřílel tři góly a zdramatizoval čtvrtfinále. Kouč José Mourinho může být rád, že se soupeř probral až po přestávce.

Přitom vše začalo pro Bílý balet dobře. Uhodnout střelce gólu Realu Madrid v Lize mistrů není příliš kreativní úkol - v této sezoně se trefil do tohoto utkání osmkrát. Portugalský útočník dal v Lize mistrů gól v pátém zápase po sobě a dal brzy po úvodním hvizdu klid Realu. Po Khedirově přihrávce Ronaldo zakončoval na brankové čáře.

Jenže po přestávce Ronaldo urazil fotbalové bohy, netrefil prázdnou branku a přišla rychlá sprcha. Ebou, Sneijder a Drogba třemi góly otočily vývoj zápasu a Galatasaray měl dvacet minut na to vstřelit dva góly, které by Turkům zajistily postup.

Domácí už ovšem žádný gól dát nedokázali, naopak inkasovali podruhé z kopačky Ronalda. Real v závěru ještě přišel o vyloučeného Arbelou.

Obrat v závěru

Dortmund napodobil výkon Manchesteru United z finále z roku 1999, kdy se anglický celek proti Bayernu Mnichov dvěma góly v nastavení a výhrou 2:1 postaral o jeden z památných momentů Ligy mistrů.

Málaga měla blízko k tomu, aby se stala po Villarrealu teprve druhým nováčkem soutěže, který se dostal až do semifinále, ale nakonec jí nestačilo, že dvakrát vedla. Nejprve po rána Joaquína a následně i po vydařené akci střídajícího Eliseua z 82. minuty.

Dortmund nejprve vyrovnal po pohledné akci, kdy Marco Reus patičkou uvolnil kanonýra Roberta Lewandowského, který obešel gólmana a zamířil do prázdné branky. Polský útočník zaznamenal sedmý zásah v letošní Lize mistrů.

Druhý zásah Borussie přišel až v nastaveném čase, kdy Reus dotlačil míč do sítě. Německý celek však stále potřeboval ještě jeden gól. A ten skutečně přišel. Na hrot se vysunul stoper Santana a po závaru z brankové čáry skóroval potřetí a posunul Dortmund do semifinále.

Galatasaray Istanbul - Real Madrid 3:2 (0:1)

Branky: 57. Eboue, 71. Sneijder, 72. Drogba - 7. a 90.+2 Ronaldo. Rozhodčí: Lannoy - Cano, Annonier (všichni Fr.). ŽK: Sneijder, Eboue, Amrabat - Arbeloa. ČK: 89. Arbeloa. První zápas: 0:3, postoupil Real.

Galatasaray: Muslera - Eboue (80. Elmander), Zan, Kaya, Riera - Altintop (46. Amrabat), Melo, Sneijder, Inan - Bulut (63. Sarioglu), Drogba. Trenér: Terim.

Real: López - Essien (31. Arbeloa), Pepe, Varane, Coentrao - Khedira, Modrič - Di María, Özil (81. Albiol), Ronaldo - Higuaín (73. Benzema). Trenér: Mourinho.

Borussia Dortmund - Málaga 3:2 (1:1)

Branky: 40. Lewandowski, 90.+1 Reus, 90.+2 Santana - 25. Joaquín, 82. Eliseu. Rozhodčí: Thomson - Rose, Ross (všichni Skot.). ŽK: Bender, Schmelzer - Gamez, Toulalan. První zápas: 0:0, postoupil Dortmund.

Dortmund: Weidenfeller - Piszczek, Subotič, Santana, Schmelzer - Gündogan (86. Hummels), Bender (72. Sahin) - Blaszczykowski (72. Schieber), Götze, Reus - Lewandowski. Trenér: Klopp.

Málaga: Caballero - Gamez, Demichelis, Sánchez, Antuněs - Camacho, Toulalan - Joaquín (87. Joaquín), Baptista (83. Santa Cruz), Isco - Duda (74. Eliseu). Trenér: Pellegrini.