Nechci brát Jindřichu Šídlovi agendu (zvlášť ne tu s velkým A), ale nedá mi to. Novinářská obec a zvláště její komentátorská klaka stojí kousíček od propasti jménem Zbytečnost. Mnoha, konkrétně dvěma desetiletími ověřené jistoty mizí do ztracena. Imunita je v trapu, přímá volba prezidenta se stala smutnou realitou a zítra, pokud nevezmou zákonodárci rozum nebo něco jiného do hrsti, přestanou existovat anonymní akcie. Za chvíli nebude na co nadávat.

Staré hodnoty se bortí, budoucnost vypadá nevesele, autentická konzervativní pravice přichází o jednu baštu za druhou. Anonymní akcie byly jednou z nich. Ne že bychom byli jedinou evropskou zemí na světě, kde je anonymní vlastnictví možné – to je jen tradovaný omyl – ale u nás anonymní akcie nabývaly zvláštního kouzla.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru