Jednou z charakteristických vlastností Miroslava Kalouska je občasný, ale o to intenzivnější nedostatek citu pro únosnou míru - téměř čehokoliv. Ano, Miroslav Kalousek je mimořádně inteligentní, dost často pronikavě vtipný a někdy až moc okouzlený oběma svými kvalitami. (Taky si často přijdu dost duchaplný, takže mu docela rozumím.)

Takže zatím poslední ukázkou Kalouskovy ztráty sebekontroly je trestní oznámení, které prý podal sám na sebe za korupci. Té se měl dopustit tím, že se nechal pozvat na večeři od kolegů z vlády. Má tím být zřejmě demonstrována nesmyslnost obvinění tří bývalých poslanců ODS, kteří za odchod ze sněmovny a záchranu Nečasovy vlády dostali loni od vlády novou práci.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru