Skoro dva a půl roku se zdálo, že tahle čísla jsou nejstřeženějším tajemstvím pražského magistrátu. Teď už je jasno: dva klíčoví úředníci éry primátora Pavla Béma měli příjmy na úrovni členů vlády.

Bývalý šéf investic Jiří Toman bral i s odměnami průměrně 128 tisíc měsíčně, tedy stejně jako místopředseda vlády.

Jeho kolega Peter Ďurica zodpovědný za zakázky dostával téměř 100 tisíc. Právě mimořádné bonusy jim příjmy výrazně zvyšovaly - Toman dostal v jednom roce 550 tisíc, Ďurica dokonce 770 tisíc.

Částky z let 2010 a 2011 magistrát dosud vytrvale tajil. Hospodářské noviny o ně poprvé požádaly předloni v červnu - po průlomovém rozsudku Nejvyššího správního soudu, podle nějž jsou platy úředníků veřejné. A přestože ministerstvo vnitra dalo ve sporu s magistrátem celkem dvanáctkrát za pravdu HN, magistrát odmítal údaje poskytnout.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.