Boj Policie České republiky a státního zastupitelství s nejzávažnějšími formami korupce, klientelismu a parlamentní demokracie zaznamenal v minulých dnech několik nepřehlédnutelných úspěchů.

Významně postoupil případ "karty Pražana - Opencard", kde se po pěti letech podařilo odsoudit již první pachatele, včetně spolupracujících svědků, jimž policie i státní zastupitelství upřímně děkují za pomoc při rozkrývání této trestné činnosti a pevně věří, že se i v budoucnu najde dostatek odvážných občanů ochotných v takových případech s orgány činnými v trestním řízení (dále jen OČTŘ) spolupracovat a investovat 300 tisíc korun do svého následného trestu. Spravedlnost není zadarmo.

Policie a státní zastupitelství zároveň pokládají za důležité informovat veřejnost, že tím nelze považovat celý případ za uzavřený. OČTŘ jsou připraveny učinit vše pro to, aby spravedlivému trestu neunikli ani další podezřelí, kteří také neměli s údajným předražením zakázky nic společného, a konstatují, že se jim již podařilo mimo jiné obvinit bývalého i současného primátora hlavního města Prahy Bohuslava Svobodu a Tomáše Hudečka.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Orgány činné v trestním řízení věří, že kdo nic nespáchal, nebude mít problém to nejdéle po sedmi letech dokázat u nezávislého soudu.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru