Volební kampaň, která dovedla Miloše Zemana na Pražský hrad, byla směsicí nekonečné sebedůvěry, pohrdání politickými konvencemi a bezohledného napadání protivníků. Nelze se divit, že po zvolení prezidentem se na Zemanově know-how nic nezměnilo. A překvapivé vlastně nebylo ani to, že se osvědčené metody pokusil použít ke kompletní proměně českého politického systému.

Ještě v polovině roku se zdálo, že uspěje, nicméně výsledek je nakonec od Zemanových ambicí na hony daleko: první rok ve funkci končí Miloš Zeman jako muž s pošramocenou pověstí a – na poměry českého prezidentského úřadu – nezvykle nízkou popularitou.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Jakkoli se už asi nepodaří vyžehlit Zemanovu pověst pošramocenou opileckou scénkou nad korunovačními klenoty, vztyčení evropské vlajky na Pražském hradě vyslalo do světa jasný signál ohledně směřování České republiky.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru