Vlastníkovi AC Sparta již došlo, že vyhozená miliarda za místní fotbalový klub je již docela dost, a přemýšlí, jak z celé akvizice něco dostat zpět. Jak se blíží dokončení blízkých tunelů Blanka, tak roste cena na stadion přiléhajících pozemků. A ty je pohledem byznysmena potřeba zastavět a vytěžit z každého metru maximum.

Letná jako nekonečné lákadlo

Letenská pláň svou „prázdnotou“ neustále dráždí a láká developery či politiky k prosazování většinou dosti problematických projektů. Jako příklad uveďme dřívější plán oceanária se žraloky místo podstavce Stalinova pomníku či snahu fotbalového svazu nafouknout stadion Sparty na národní stadion. Koneckonců tunely Blanka vůbec přes Letnou jít neměly, k vyšší redukci povrchové dopravy měly být umístěny severněji až za hranou Vítězného náměstí, třeba na Podbabě.

A právě na Letné dokončované tunely jsou spouštěčem snah fotbalové Sparty, přesněji její dceřině společnosti, kdy se tréninkové hřiště vedle stadionu stane díky exhalacím z tunelů nepoužitelné pro sportování. Druhým důvodem je již zmíněná díra v rozpočtu pana Křetínského, neboť projekty v těsné blízkosti městského okruhu na Letné jsou velmi lákavé. Má to ale několik problémů.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru