Prof. Zelený uvolnil k nadcházejícímu 25. výročí sametové revoluce další plný text knihy z roku 1990 založený na jeho tehdejších článcích v Lidové demokracii. Text je zajímavým zrcadlem tehdejší doby, z hlediska specifického obsahu, výrazovosti a kontextu, tak jak ji vracející se exulant tehdy vnímal.

Mnohé bylo překonáno, mnohé již odeznělo, ale většina předpovědí a argumentů je platná dodnes. Historická hodnota, ve smyslu protiváhy k ukvapenému a triviálnímu myšlení té doby je nesporná. Text proto zůstal původní, i s vyjadřovacími novotvary mladého exilového ekonoma v novém a bezprecedentním prostředí starého domova, tehdejší Prahy.

Celou knihu si můžete přečíst po kliknutí na přebal:

ČSFR očima exilového ekonoma - čtěte ZDE

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru