Prof. Zelený uvolnil k nadcházejícímu 25. výročí sametové revoluce další plný text knihy z roku 1990 založený na jeho tehdejších článcích v Lidové demokracii. Text je zajímavým zrcadlem tehdejší doby, z hlediska specifického obsahu, výrazovosti a kontextu, tak jak ji vracející se exulant tehdy vnímal.

Mnohé bylo překonáno, mnohé již odeznělo, ale většina předpovědí a argumentů je platná dodnes. Historická hodnota, ve smyslu protiváhy k ukvapenému a triviálnímu myšlení té doby je nesporná. Text proto zůstal původní, i s vyjadřovacími novotvary mladého exilového ekonoma v novém a bezprecedentním prostředí starého domova, tehdejší Prahy.

Celou knihu si můžete přečíst po kliknutí na přebal:

ČSFR očima exilového ekonoma - čtěte ZDE

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru