Zlevňování pohonných hmot v Česku pokračuje, v uplynulém týdnu klesly jejich ceny téměř ke třicetikorunové hranici. Litr Naturalu 95 nyní stojí průměrně 30,11 koruny, to je o 73 haléřů méně než před týdnem. Nafta pak zlevnila o 78 haléřů na průměrných 30,22 Kč/l. Vyplývá to z údajů firmy CCS, která ceny sleduje. Pokračuje tak strmý pád, který začal už loni v říjnu kvůli propadu cen ropy. Před rokem stály benzin i nafta přes 36 Kč za litr.

V mnoha krajích už průměrné ceny benzinu a nafty pod 30 korun klesly. Nejlevnější Natural 95 natankují řidiči v Jihočeském kraji, litr tam průměrně stojí 29,26 koruny. Za naftu se platí nejméně v Královéhradeckém kraji, tamní čerpací stanice ji nabízejí v průměru za 29,34 Kč/l.

Naopak nejdražší pohonné hmoty zůstávají tradičně v Praze, která je jediným regionem republiky, kde ceny zůstaly nad 32 korunami. Natural 95 se v hlavním městě prodává průměrně za 32,04 Kč/l, nafta stojí 32,18 Kč/l.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru