Společnost AEW Europe odkoupila od developerské firmy Panattoni Europe logistický park v Dobrovízi u Prahy, jehož součástí je i hala budovaná pro americký internetový obchod Amazon.

Za logistický park o pronajímatelné ploše 255 000 metrů čtverečních zaplatila AEW Europe prostřednictvím svého fondu Logistis 150 milionů eur (více než čtyři miliardy korun). Panattoni Europe bude pro nového majitele i nadále zajišťovat správu areálu.

"Toto je bez pochyb jedna z nejatraktivnějších logistických investic, které se za posledních 12 měsíců objevily na trhu ve střední Evropě. Nabízí vynikající možnosti pronájmu a současně díky ní okamžitě získáme silnou pozici na trhu, kterou chceme dále posilovat v souladu s růstovou strategií fondu," konstatoval Remy Vertupier, manažer fondu AEW Europe Logistis.

Areál se nachází poblíž Letiště Václava Havla na rychlostní komunikaci R6 a v blízkosti pražského okruhu. Součástí parku je samostatně stojící hala o rozloze 125 000 metrů čtverečních, která je nyní ve výstavbě a je plně předpronajatá společnosti Amazon. V distribučním centru Amazonu by mělo najít stálou práci až 2000 lidí a k tomu má vzniknout dalších 3000 sezonních pracovních míst. Nákladní dopravu směřující do logistické zóny má odklonit obchvat obce, na jehož stavbu vláda vyčlenila 85 milionů korun.

Zbývajících 130 000 metrů čtverečních ploch tvoří celkem sedm budov nabízejících prvotřídní logistické prostory. Čtyři z nich o celkové rozloze 102 000 metrů čtverečních jsou uzpůsobené pro více nájemníků, zbylé budou budované přímo do vlastnictví jejich uživatelů.

Transakce je první akvizicí fondu Logistis v České republice a navazuje na nedávné navýšení kapitálu, při kterém AEW Europe získala do svého fondu 834 milionů eur, tj. přibližně 23 miliard korun. Ten se při svém růstu zaměřuje na spolupráci s místními developery s cílem vybudovat portfolio logistických parků v předních lokalitách napříč hlavními logistickými centry kontinentální Evropy.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru