Veřejné smlouvy budou možná nakonec opravdu veřejné. Velká část veřejnosti už nad zákonem o registru smluv, který je dnes nejdéle neprojednaným návrhem v Poslanecké sněmovně, zlomila hůl. Po včerejší dohodě koalice se však zdá, že by zákon skutečně mohl být na jaře schválen alespoň v minimalistické verzi. Zákon nakonec vyšel ze série nejrůznějších „vylepšování“ sice silně okleštěn, ale přece jen bude zachován základní princip, že nezveřejněná smlouva veřejné instituce nebude platná.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • V součtu je výsledek včerejší koaliční dohody minimalistický, nicméně stále je velmi pozitivní.
  • O tom, jak se nakládá s valnou většinou peněz z našich daní, už za pár let budeme mít přehled.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru