Do vlády jde věcný záměr zákona o nominacích do státem ovládaných firem a je dobře, že je kolem takto významné normy alespoň trochu humbuku. Protože, co se nyní odsouhlasí, podle toho budou muset skákat 102 podniky, od obrovského ČEZ až po poslední státní akciovku v konkurzu.

Jenže onen věcný záměr zákona je špatně napsaný. Přespříliš se bojí politiků, ve kterých vidí jen potencionální kořistníky a trafikanty a zapomíná tak, že bez nich to ve státních firmách prostě nejde. Více v komentáři Zaslepeni honem na trafikanty. Na mé výtky odpověděl právník Martin Fadrný z Rekonstrukce státu v textu Jde o zkrocení bilionu, ne o trafiky, že Rekonstrukce státu se na návrhu ministerstva nepodílela a že „samotné trafiky vysloužilým politikům jsou proti celkovému chaosu jen ilustrativní prkotinou“. Tak popořádku.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Rekonstrukce státu se durdí, že o trafiky vůbec nejde.
  • To je novinka.
  • Ale mají konečně pravdu. Podstatné je něco jiného - kvalifikační kritéria.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru