Výhra nad nacismem ve druhé světové válce přinesla úlevu, že končí ničení a že byla poražena odpudivá ideologie. Velice brzy, především se vznikem východního bloku, se vynořila otázka, jaké místo má mít v Evropě Spolková republika představující západní, demokratickou část rozděleného Německa. Otázka úzce souvisela s jednou z příčin první světové války, kterou mnozí považují jen za úvod k té druhé. Je spjata s nacismem, který ideologií o rasové nadřazenosti zdůvodnil pokus o expanzi v Evropě a nakonec o světovládu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.