Hlavní etapy lidské historie téměř vždy odstartoval či předznamenal nějaký zásadní objev, vynález či pokroková dovednost − knihtisk, parní stroj, zpracování kovů… I dnes se upínáme k tomu, co v budoucnu přijde a pomůže nám udělat další krok vpřed. Příkladem z oboru mi blízkého, tedy z energetiky, jsou baterie pro skladování elektřiny. Mezi technologickou vyspělostí a blahobytem je většinou přímá úměra. Platí, že technologicky vyspělejší země jsou konkurenceschopnější. Proto tvrdím, že si musíme schopnost inovovat, vymýšlet a objevovat nejen udržet, ale musíme ji rozvíjet a podporovat.

V článku se dále dozvíte

  • Mezi technologickou vyspělostí a blahobytem je většinou přímá úměra.
  • Technologicky vyspělejší země jsou konkurenceschopnější.
  • V Česku v podpoře vědy a výzkumu zaostávají jak stát, tak i firmy.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru