Konferenci nazvanou "Současnost a budoucnost institucí neuniverzitního výzkumu" uspořádala Akademie věd ČR v budově na Národní třídě koncem května. Proběhla v rámci oslav 125 let založení České akademie věd a umění. Pozvání pořadatelů přijali představitelé všech čtyř nejvýznamnějších německých neuniverzitních výzkumných institucí − společností Maxe Plancka, Helm­holtzovy, Leibnizovy a Fraunhoferovy. Zúčastnili se i prezident italské Consiglio Nazio­nale delle Ricerche, což je organizace velmi podobná naší Akademii věd, výkonný ředitel britských Národních laboratoří a další zahraniční hosté. Klíčovými tématy konference byly budoucnost neuniverzitního výzkumu a jeho propojení s vysokými školami, průmyslovým výzkumem a byznysem.

V článku se dále dozvíte

  • Akademie věd ČR uspořádala v rámci oslav svého 125. výročí mezinárodní konferenci nazvanou Současnost a budoucnost institucí neuniverzitního výzkumu.
  • Vicepremiér Pavel Bělobrádek v debatě o větší ekonomizaci výzkumu jasně sdělil, že to v žádném případě nesmí oslabit postavení Akademie věd.
  • Konference přinesla řadu klíčových informací o úloze vědy v moderní společnosti a představila perspektivy jejího dalšího vývoje.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru