Moje žena je optimistka. Je to typ, který když vám shoří dům a vy dorazíte k doutnajícím základům, tak jako vůbec první větu řekne: "No hele, on stejně nebyl moc hezkej, aspoň si postavíme hezčí." A po deseti vteřinách přemýšlení, už s úsměvem, ještě dodá: "Jo a taky nebudeme muset malovat tu kuchyň. To je strašná otrava, vzpomeň si, jak hrozně se ti nechtělo!"

Nejsem vyložený pesimista, ale mám někdy sklon vidět věci zbytečně černě. Zvlášť takové ty drobnosti, které sice nejsou moc důležité, ale otravují vám život. Když stojím ráno v zácpě na Nuselském mostě a po třech přejetích z pruhu do pruhu jsem v tom prostředním, evidentně nejpomalejším, tak mě moje smůla téměř dojme k slzám. Proč zrovna já? Jak k tomu přijdu? Vztekle mačkám volant a trvá dlouho, než se uklidním. Odhadem pět až osm minut, například než dojedu ke křižovatce U Bulhara, kde mi těsně před nosem padne červená.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru