Podle počtu vyrobených osobních automobilů je Česká republika na třináctém místě na světě. Malá země uprostřed Evropy se ocitla těsně za šestkrát lidnatější Francií a Velkou Británií. V roce 2014 jsme v Česku vyrobili 1 246 506 aut, zatímco Francouzi a Britové jich vyrobili zhruba 1,5 milionu. Z hlediska počtu vyrobených aut to vychází na 118,4 auta na 1000 českých obyvatel. Nebudu se pouštět do diskuse o jednostranné závislosti na jednom průmyslu, ale ráda bych se podívala na strategii tří investorů, kteří vstoupili na český trh v průběhu minulých let.

V článku se dále dozvíte

  • Česko se v počtu vyrobených automobilů ocitlo těsně za Francií a Velkou Británií - zeměmi se šestkrát větší populací.
  • Jaká je strategie investorů (Volkswagenu, TPCA a Hyundai), kteří vstoupili na český trh v průběhu minulých let?

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru