Má-li někdo dostatek v tomto světě a vidí, že jeho bližní má nouzi, a zavře před ním své srdce, jak v něm může zůstávat Boží láska?" ptá se svatý Jan ve svém prvním listu. Český prezident Miloš Zeman tak subtilní otázky neřeší. Uprchlíci si podle něj soucit nezaslouží. Své plačící děti nastavují jen jako jakési živé štíty, aby nás obalamutili, rozplakali a následně rozvrátili celý náš systém. Vadné je tudíž nejen přijímání uprchlíků, ale i pouhý soucit s nimi. Křesťanství nekřesťanství, empatie je z vůle Hradu v Česku zakázána. Většina zřejmě zatleská, ale kam nás to vlastně Miloš Zeman ve skutečnosti vede?

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru