Petr Fiala byl na volebním kongresu ODS znovu zvolen do funkce předsedy. Získal 436 z 469 odevzdaných hlasů delegátů kongresu, to znamená zhruba 90 procent. "Jsem velmi rád, že jsem dostal mimořádně silný mandát. Jsem si vědom té důvěry," uvedl po zvolení. 

První místopředsedkyní byla zvolena Alexandra Udženija. Od dalších kandidátů, europoslance Jana Zahradila a senátora Miloše Vystrčila, ji dělil náskok více než sto hlasů.

Posty řadových místopředsedů obhájili Martin Kupka, Evžen Tošenovský a Miloš Vystrčil. Novou členkou vedení se stala Dagmar Miklošová, ODS tak bude mít ve svém čele nově dvě ženy. Europoslanec Jan Zahradil z Fialova týmu po ostravském kongresu vypadl.

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) řekl, že ho vyděsilo, když předseda ODS Petr Fiala ve svém projevu na kongresu strany prohlásil, že ODS je připravena opět vládnout. Vláda ODS byla podle Sobotky katastrofa a strana dodnes nepochopila, jako moc České republice uškodila. Podle Sobotky by občanští demokraté měli zpytovat svědomí a přemýšlet o tom, jaké jejich koalice způsobila škody. 

Na víkendový sjezd přijel Fiala s větším klidem, než když se před dvěma lety chystal na první zvolení do funkce. Během relativně krátké doby dokázal ODS dostat z nejhoršího po pádu vlády Petra Nečasa a propadu v předčasných volbách. 

A spolustraníci to ocenili – do ostravského hotelu Clarion přijel Fiala bez konkurenta a s podporou všech krajů. Členům pravicové strany slíbil, že v případě jeho znovuzvolení se straně od krajských voleb příští rok povede jen lépe. "Dostali jsme se zpátky do kondice, a to je základní podmínka pro to, abychom mohli oslovovat další voliče. A ODS zase bude velká strana," uvedl Fiala v rozhovoru pro HN.

Sledovali jsme online

 
16.1.2016 10:02 | On-line reportáž začíná

Dobré ráno, za několik desítek minut začne v ostravském hotelu Clarion kongres občanských demokratů, kteří si po dvou letech zvolí nové vedení. Dosavadní šéf strany Petr Fiala nemá ve volbě žádného protikandidáta a na sjezd přijíždí s nominací od všech krajů.

16.1.2016 10:06 | Fiala: ODS bude zase velká strana

Petr Fiala dorazil do Ostravy s větším klidem, než když se před dvěma lety chystal na první zvolení do funkce. Během relativně krátké doby dokázal ODS dostat z nejhoršího po pádu vlády Petra Nečasa a propadu v předčasných volbách.

Členům pravicové strany slibuje, že když ho znovu zvolí, od krajských voleb příští rok už se jim povede jen lépe.

"Dostali jsme se zpátky do kondice a to je základní podmínka pro to, abychom mohli oslovovat další voliče. A ODS zase bude velká strana," uvedl Fiala v rozhovoru pro HN.

16.1.2016 10:08 | Přímo z místa kongres sledují naši redaktoři Václav Dolejší a Lucie Stuchlíková

Pro hosty už je vše nachystáno.

16.1.2016 10:13 | Zhrzení a kritičtí. Bývalí lídři ODS odešli s pocitem, že jejich nástupci to dělají špatně

Většina bývalých předsedů ODS se po svém odchodu ze strany nezdržela kritiky.

Problém zvaný "bývalý předseda" není specialitou občanských demokratů. Vyrovnat se s odcházejícím lídrem neumí ani další politické strany, končícím předsedům zase chybí velkorysost, píše Václav Dolejší.

16.1.2016 10:24 | Sjezd byl zahájen

Sjezd zahájila mezzosopranistka Barbora Martínková-Polášková zpěvem české státní hymny.

16.1.2016 10:26 | Fiala: Měli jsme více úspěchů než chyb

Po ní přednáší úvodní projev předseda Petr Fiala. "Chyby jsme udělali a zaplatili jsme za ně. Ale měli jsme mnohem více úspěchů než chyb. Dnes se můžeme znovu lidem podívat do očí a říct: Naše přesvědčení je naše síla," řekl za potlesku delegátů.

16.1.2016 10:27 | Fiala: ODS bude znovu vládnout

Dobrá budoucnost republiky je podle Fialy ohrožena. Zemi prý vládne oligarchická chobotnice s ochotně přisluhující levicí. "Byli jsme označování za mrtvou stranu, která nemá co nabídnout. Ale ODS je zde obnovená a připravená znovu vládnout," dodal Fiala.

"Dokázali jsme změnit k lepšímu sebe a totéž dokážeme i s republikou," uvedl Fiala za pultíkem s nápisem "Věříme v Českou republiku".

16.1.2016 10:33 | Souboj se očekává o křesla místostarostů.

Jan ZahradilSouboj se očekává o křesla místopředsedů. Zájem o funkci má současný první místopředseda europoslanec Jan Zahradil, pražská zastupitelka Alexandra Udženija, senátor Miloš Vystrčil a starosta středočeských Líbeznic Martin Kupka. Celý článek čtěte zde.

16.1.2016 10:34 | Kalousek: TOP 09 neuzavře v Praze koalici s hnutím ANO a primátorkou Adrianou Krnáčovou

Jako první z hostů vystoupí šéf další pravicové parlamentní strany TOP 09 Miroslav Kalousek. "Před našimi frakcemi stojí obrovský úkol ubránit svobodné prostředí. Nemyslím tím zdaleka jen řadu umlčených médií, ale předvším to, že činnost vlády je charakteristická soustavnými kroky, které kousek po kousek oklešťují svobodu," zahájil Kalousek svůj projev.

Kalousek se zavázal, že TOP 09 neuzavře v Praze koalici s hnutím ANO Andreje Babiše a primátorkou Adrianou Krnáčovou. O nové koalici se v hlavním městě vyjednává už několik týdnů a obě pravicové strany se snaží o sestavení společné vlády. S dalším jednáním se čeká právě na sjezd ODS.

16.1.2016 10:40 | Miloš Vystrčil má velkou šanci
16.1.2016 10:43 | Bělobrádek narážel na protesty vůči EET

Další z řečníků, šéf vládní strany KDU-ČSL Pavel Bělobrádek, si na úvod zavtipkoval, že nebude obstruovat. Narážel tak na protesty vůči zákonu o elektronické evidenci tržeb, které pravicové strany už několik měsíců vedou ve sněmovně.

16.1.2016 10:48 | Bělobrádek: vláda by měla opozici bránit

Lidovci si ale prý na rozdíl od Andreje Babiše nemyslí, že parlament je žvanírna a vláda by měla opozici bránit v projevech nesouhlasu.

"Kritizují nás za koalici s ČSSD a ANO. Vzpomeňte si ale na vlastní spojenectví třeba se zelenými, také to nebylo ideální," dodal Bělobrádek.

"To, co nás spojuje, jsou konzervativní hodnoty a víra v demokracii," uzavřel svůj projev Bělobrádek.

16.1.2016 10:50 | Kalousek kritizoval Zahradila za útoky na TOP 09

Kalousek vytknul prvnímu místopředsedovi ODS Janu Zahradilovi jeho drsný slovník a osobní útoky na TOP 09 kvůli rozdílným pohledům na zahraniční politiku.

"My respektujeme váš pohled a očekáváme od vás, že vy budete stejně respektovat ten náš," řekl Kalousek. Ze sálu se ozval osamocený hlas nespokojeného delegáta, který vykřikl "hanba"! Zahradil si často z TOP 09 utahuje, že je vůči Bruselu moc vstřícná.

16.1.2016 10:58 | Fischer: ODS je připravena vládnout, nikdo to po ní ale nechce
16.1.2016 11:00 | Kaczynski zaslal zdravici: Kritizoval EU

Zdravici občanským demokratům zaslal zakladatel polské vládnoucí strany Právo a spravedlnost Jaroslav Kaczynski.

Kaczynský ve svém vzkazu nenechal nit suchou na Evropské unii, za což si od delegátů několikrát vysloužil potlesk. Polsko prý bude trvat na referendu o přijetí eura, protože situace se od vstupu do Evropské unie změnila. "Bez iluzí hodnotíme přístup unie k migrační krizi," vzkázal také Kaczynski.

16.1.2016 11:06 | Zdravice od Camerona: EU by neměla zasahovat do národních zájmů států

Jan Zahradil čte další zdravici, tentokrát od britského premiéra Davida Camerona. "Obě naše strany věří to, že Evropská unie by neměla zasahovat do národních zájmů států. Děkuji vám za to, že jste našimi spojenci a partnery," vzkázal Cameron.

16.1.2016 11:10 | Petr Fiala na sjezdu ODS v Ostravě

Předseda ODS Petr Fiala na sjezdu ODS v Ostravě.

16.1.2016 11:21 | Volba předsedy začíná
16.1.2016 11:21 | Přímý přenos ze sjezdu

V pořadí 27. sjezd strany vysílá ODS živě.

Z unavené strany, která ve volbách 2013 získala pouhých 16 mandátů, se podle Fialy za dva roky stala odhodlanou, navenek sjednocenou, ekonomicky zdravou a akceschopnou, stejně tak je schopna zlepšit i život v Česku. Fiala to uvedl v úvodním slovu kongresu, na který se sjelo pět stovek delegátů.

16.1.2016 11:24 | Fiala citoval Winstona Churchilla

Petr Fiala se ve svém nominačním projevu snaží zaujmout vtipným popisem, jak bude vypadat život občana podle představ současné vlády - cestou do hospody si bude muset obléct z nařízení státu reflexní prvky, v hospodě si nepůjde dát pivo, když nepůjde elektronická evidence tržeb, a nikdo tam nebude kvůli zákazu kouření. "Socialismus může existovat jen na dvou místech - v nebi, kde ho nepotřebují, a v pekle, kde už ho mají," pomohl si Fiala citátem.

 

16.1.2016 11:26 | Gazdík: Nabízíme vám flirt
16.1.2016 11:34 | Fiala: Až budeme ve vládě, EET a kontrolní hlášení o DPH zrušíme

Fiala se ohrazuje proti klíčovým opatřením ministra financí Andreje Babiše pro boj s daňovými úniky, jako je kontrolní hlášení o DPH a elektronické evidenci tržeb. "Až budeme ve vládě, tak tyto drahé nesmysly okamžitě zrušíme," řekl Fiala za potlesku delegátů. Kdo je proti EET podle něj nepodporuje nepoctivé živnostníky, ale naopak chrání ty poctivé.

16.1.2016 11:35 | Fiala: Snížíme daně a zrušíme superhrubou mzdu

ODS se vrací ke kořenům. Petr Fiala v nominačním projevu slibuje snížení a zjednodušení daní a zrušení superhrubé mzdy.

16.1.2016 11:36 | Delegátům se nelíbí kritika Miroslava Kalouska na adresu prvního místopředsedy Jana Zahradila
16.1.2016 11:40 | Fiala si udělal legraci z Babiše

"Ve státních hospodách, ať si stát reguluje, co chce. Jinde ať to nechá na majiteli. I když chápu, že Andrej Babiš může mít problémy rozlišit, který podnik je jeho a který státu," rýpl si Fiala již poněkolikáté do šéfa hnutí ANO a majitele holdingu Agrofert.

Babiše si dobíral i kvůli živnostníkům.

16.1.2016 11:45 | Fiala: Je chyba státu, že nedokáže ochránit ženy před znásilněním

Základní úloha státu je podle Fialy ochrana obyvatel, a to i v souvislosti s migrační krizi. "Není chyba žen, že jdou samy večer po ulici. Je chyba státu, že jim nedokáže zajistit bezpečí. Náš stát, naše bezpečnost," hřímá Fiala v reakci na události v Kolíně nad Rýnem, kde na Silvestra skupiny migrantů sexuálně obtěžovali ženy.

16.1.2016 11:49 | Fiala varoval před Sobotkovou vládou

"Neskočte na lep Sobotkově vládě, projídá naši budoucnost!" varuje Fiala. Jeho projev trvá už půl hodiny.

 

16.1.2016 11:52 | Do ostravského hotelu Clarion dorazilo 500 delegátů

Sjezd ODS v Ostravě

16.1.2016 11:56 | Fiala kritizoval i Zemana

Fiala se pustil i do prezidenta Miloše Zemana. "Zemana nelze podceňovat, je to silný soupeř. Uděláme vše pro to, aby republika měla po příští volbě prezidenta, který spojuje společnost a důsledně vykonává funkci hlavy státu," řekl Fiala za potlesku delegátů.

16.1.2016 11:58 | Fischer: Lidem nevadí regulace. Vadí jim, že systém nefunguje
16.1.2016 11:58 | Lidoveckého ministra zemědělství Fialův projev nepřesvědčil
16.1.2016 12:03 | Fiala skončil svůj projev

Fiala zakončil svůj nominační projev dramatickými slovy o tom, že je třeba hájit svobodu. "Politika ODS přináší naději," uzavřel Fiala, opět za dlouhotrvajícího potlesku.

16.1.2016 12:07 | Na sjezdu vystupuje i Sulík

S projevem opožděně vystoupil předseda slovenské strany Sloboda a Solidarita Richard Sulík, kterého zdrželo počasí.

Sulík pogratuloval Fialovi ke znovuzvolení. "To ještě nebolo?" ptá se zmateně za smíchu delegátů.

16.1.2016 12:14 | Kolegové ze sněmovny

Na snímku zleva předseda hnutí Starostové a nezávislí Petr Gazdík, předseda KDU ČSL Pavel Bělobrádek, předseda TOP 09 Miroslav Kalousek na sjezdu ODS  v Ostravě.

16.1.2016 12:18 | Sulíkův projev skončil

Sulík zakončil svůj odlehčený projev tím, že delegátům předal jako dárek slovenské korbáčiky. "Abyste viděli, že na to máme. Taky tady mám svoji knížku o vaření, protože každý pablb dneska musí mít knížku o vaření," řekl delegátům.

16.1.2016 12:19 | Delegáti hlasují, jak silný mandát Fiala dostane

Delegáti nyní zvolí Petra Fialu předsedou. Otázkou je pouze to, jak silný mandát dostane.

16.1.2016 12:23 | Dolejší: ODS coby odpůrce omezování kouření vyhnala své kuřáky na mráz
16.1.2016 12:33 | Sobotka: ODS stále nepochopila, co se vlastně stalo a za co za všechno nese odpovědnost

Na svém facebookovém účtu Fialův projev zkritizoval i premiér Bohuslav Sobotka.

"Pan Fiala na kongresu ODS: "Měli jsme mnohem víc úspěchů než chyb". Ukazuje se, že navzdory všem velkým řečem ODS stále...

Zveřejnil(a) Bohuslav Sobotka dne 16. leden 2016
16.1.2016 12:38 | Fischer: Přestože je Fiala politolog, politiku dělat moc neumí
16.1.2016 12:52 | Volba předsedy skončí ve čtvrt na dvě

Delegáti budou o předsedovi strany hlasovat až do čtvrt na dvě.

16.1.2016 12:53 | Fiala: Vláda se chová populisticky, proto zatím neztratila
16.1.2016 12:56 | Kuloárové postřehy Václava Dolejšího
16.1.2016 13:05 | Petr Fiala volí sám sebe

Petr Fiala volí sám sebe

16.1.2016 13:17 | Kuloáry: Hlavně ať Fiala nedostane 102 procent jako Babiš
16.1.2016 13:19 | Fiala obhájil post předsedy strany
16.1.2016 13:33 | Fiala dostal od Zahradila dárek
16.1.2016 13:35 | Jeden neplatný hlas

Ve volbě byl neplatný jen jeden hlas. Pravděpodobně šlo o ten Fialův.

16.1.2016 13:39 | Na kongresu není žádný bývalý předseda

 

16.1.2016 13:44 | Fiala nechce spekulovat o budoucích volebních výsledcích strany

"Slibuji, že se důvěru pokusím proměnit ve volební vítězství," řekl Fiala krátce po svém zvolení. "Chceme být rozhodující silou na pravicové straně politické scény," dodal. Nechtěl ale spekulovat, jakého volebního výsledku by rád se stranou dosáhl.

16.1.2016 13:46 | Přestávka na oběd potrvá do půl třetí

Občanští demokraté nyní mají přestávku na oběd. Pokračovat budou o půl třetí volbou prvního místopředsedy.

16.1.2016 13:47 | Fiala se snaží vyvrátit pochyby
16.1.2016 14:28 | Fiala v nominačním projevu kritizoval vládu

Fiala odmítl v nominačním projevu na kongresu strany v Ostravě politiku vládní ČSSD jako politiku receptů založených na omezování osobních svobod, vychovávání, kvótách, regulaci a příkazech.

ODS podle Fialy chce varovat před "dobrými úmysly vlády, kterými je dlážděna cesta do socialistického pekla". V nominační řeči to ilustroval příběhem, který se může odehrát za několik let a ve kterém figurují plánovaný zákaz kouření v restauracích, omezení provozu obchodů o svátcích, zavedení povinnosti chodcům nosit reflexní prvky na silnicích a zavedení možnosti úřadů kontrolovat, čím lidé topí.

Vláda podle Fialy pokřivuje trh, znesnadňuje život drobným podnikatelům a projídá budoucnost Česka. Hospodářská prosperita, které se Česko v poslední době těší, není zásluhou vlády, ale aktivních lidí, prohlásil Fiala.

16.1.2016 14:38 | Začíná volba prvního místopředsedy.

Nyní budou delegáti volit nového prvního místopředsedu strany.

16.1.2016 14:42 | Kupka stáhl kandidaturu na místopředsedu

Starosta Líbeznic Martin Kupka podle očekávání stáhl svou kandidaturu na prvního místopředsedu.

16.1.2016 14:43 | Dolejší: Delegáti neumí vyplňovat volební lístky
16.1.2016 14:45 | Proslov má Udženija

Jediná žena kandidující na dvojku ODS, pražská zastupitelka Aleksandra Udženija, postavila svůj projev na kritice elektronické evidence tržeb. "Víte, kde jsou socialisté, kteří to zaváděli v Chorvatsku? V opozici. A my je tam dostaneme taky," recituje před tleskajícími delegáty.

16.1.2016 14:55 | Udženija zmínila i barikády

V jejím projevu došlo i na barikády. "Bojujme za svobodu! Já se barikád nebojím!" zakončila Udženija svůj projev.

16.1.2016 14:59 | Hodnocení nepříliš povedeného projevu Aleksandry Udženiji
16.1.2016 15:00 | K delegátům mluví Vystrčil

Další z kandidátů, senátor Miloš Vystrčil, přednáší nudný projev. Šance současného místopředsedy Jana Zahradila rostou.

16.1.2016 15:14 | S projevem přichází na řadu Zahradil

Nastupuje úřadující druhý muž strany, europoslanec Jan Zahradil. "ODS oslaví 25 let a já zároveň oslavím svých 25 let v této straně," připomněl delegátům, že je věrným mužem ODS.

Zahradil hraje na své silné téma - zahraniční politiku. V době migrační krize je podle něj ideální příležitost, aby ODS své názory na toto téma prodala.

16.1.2016 15:17 | Fiala reaguje na Sobotkovu kritiku
16.1.2016 15:19 | Nominační projevy skončily, delegáti se chystají volit

Delegáti se nyní chystají volit.

Jan Zahradil, který měl slovo jako poslední, se ještě ohradil proti výtkám spolustraníkům, že jako europoslanec nemá na post čas. "Snažil jsem se v médiích i na sociálních sítích a díky tomu mám u občanů určité renomé," pochválil se před delegáty.

16.1.2016 15:29 | Dolejší: Proč je vůbec v ODS boj o prvního místopředsedu?
16.1.2016 15:40 | Zahradilovy šance po projevech vzrostly

Po projevech protikandidátů výrazně vzrostly šance Jana Zahradila. V předsálí za ním dokonce chodí někteří straníci, aby mu sdělili, že ačkoli ho nemají rádi, nakonec hlasovali právě pro něj.

16.1.2016 15:49 | Babiš: Program Antibabiš mě nepřekvapuje, na vítězství ve volbách ODS stačit nebude

Ke sjezdu se vyjádřil i ministr financí Andrej Babiš, kterého zkritizoval Fiala ve svém nominačním projevu.

"Program Antibabiš, který zazněl na kongresu ODS z úst předsedy i dalších lídrů tradičních politických stran, mě nepřekvapuje. Ale myslím si, že na vítězství ve volbách, jak si přeje předseda Fiala, jim to stačit nebude. ODS zatím nedokázala přiznat ani to, že věnovala naši zemi do rukou kmotrů a vzala peníze těm nejpotřebnějším," uvedl Babiš.

16.1.2016 16:05 | Pochybnosti o šancích ODS má i místopředsedkyně KSČM

Zapomenout na premiéra Nečase a jeho vládu, která "šetřila převážně na občanech", bude podle místopředsedkyně KSČM Miloslavy Vostré těžké.

"Nelehký úkol obnovení důvěry v kdysi mocnou pravicovou stranu se nutně nemusí u občanů shledat s podporou," uvedla Vostrá.

16.1.2016 16:18 | Alexandra Udženija byla zvolena první místopředsedkyní

První místopředsedkyní byla už v prvním kole zvolena Alexandra Udženija. Dostala 239 hlasů. Jan Zahradil dostal 113 hlasů, Miloš Vystrčil 109.

"Společně to rozbalíme," řekla Udženija po zvolení.

16.1.2016 16:25 | ODS má teprve třetí ženu ve vedení za 25 let
16.1.2016 16:37 | Zahradil si vysvětluje porážku: Vnímají mě jako člověka, který tráví příliš času v Bruselu
16.1.2016 16:48 | Zvolení první místopředsedkyně už v prvním kole delegáti nečekali

Delegáti jsou překvapení, že se jim první místopředsedkyni podařilo zvolit už v prvním kole. Většina očekávala souboj se Zahradilem.

16.1.2016 16:50 | Výběr z literatury na stánku ODS. Nejdražší jsou knihy od předsedy
16.1.2016 17:20 | Straníci hlasují o postech řadových místopředsedů

Kandidáty na post čtyř řadových místopředsedů jsou olomoucký exprimátor Martin Novotný, europoslanec Evžen Tošenovský, senátor Miloš Vystrčil, starostka Obrnic Drahomíra Miklošová a starosta obce Líbeznice u Prahy Martin Kupka. 

16.1.2016 17:39 | Udženija: Zaměřím se na podporu podnikání, průmyslu a energetiky

V Ostravě začal 16. ledna kongres ODS. Na programu je volba nového vedení ODS. Na snímku je právě zvolena  I. místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija."Zaměřím se podporu podnikání, průmyslu, energetiky. Můžu najít společnou řeč s živnostníky a drobnými podnikateli, kteří jsou ohroženi," řekla novinářům čerstvě zvolená první místopředsedkyně Alexandra Udženija.

16.1.2016 17:43 | Místopředsedy budou Tošenovský, Kupka a Vystrčil

Podle dohod se místopředsedy stanou Evžen Tošenovský, Martin Kupka a Miloš Vystrčil. Zda poslední místo obsadí Martin Novotný nebo Drahomíra Miklošová, zatím není jasné.

16.1.2016 18:18 | Bývalý šéf pražské ODS Boris Šťastný: ODS chce zrušit to, co sama zavedla

Exposlanec a bývalý šéf pražské ODS Boris Šťastný se směje slibům Petra Fialy, co všechno chce strana nově zrušit.

"ODS chce zrušit to, co její vláda sama zavedla a za kritiku čehož nás posléze označila za rebely a ze strany vyštvala. Superhurbou mzdu zavedla Topolánkova vláda, solidární daň a zvýšení DPH zase Nečasova vláda. Tím, že to teď chce zase zrušit, je ODS i nadále názorově nekonzistentní, nedůvěryhodná. Nepřichází s novými vizemi, jen se neobratně pokouší oprášit ideály, které před lety sama pod zem zahrabala," vzkázal bývalým spolustraníkům Šťastný

16.1.2016 18:27 | Čtvrtou místopředsedkyní je Miklošová

V Ostrav_ za_al 16. ledna kongres ODS. Na programu je volba nov_ho veden_ ODS. Na sn_mku je kandid_tka na m_stop_edsedkyni ODS Drahom_ra Miklo_ov_..Na poslední post místopředsedy ODS byla zvolena starostka Obrnic Drahomíra  Miklošová. Martin Novotný z vedení vypadl. 

Je to vůbec poprvé v historii, kdy jsou ve vedení ODS dvě ženy najednou.

16.1.2016 18:35 | Fiala: ODS má ve vedení dvě ženy, zvládli jsme to i bez kvót
16.1.2016 18:52 | Shrnutí nového vedení ODS
16.1.2016 19:32 | Online přenos ze sobotního sjezdu občanských demokratů končí. Děkujeme za pozornost.

V Ostrav_ za_al 16. ledna kongres ODS. Na programu je volba nov_ho veden_ ODS. Na sn_mku je p_edseda Petr Fiala p_i sv_m volebn_m projevu.

Související