Vládní koalice ve Sněmovně i přes obstrukce pravice prosadila schválení elektronické evidence tržeb. Pravice hrozí ústavní stížností jak kvůli procesu schvalování, tak kvůli obsahu zákona. Jako první se do evidence zapojí hotely a restaurace, a to zřejmě už od listopadu. Je to podle vás dobrá, nebo špatná zpráva?

Po měsících dohadů vláda prosadila ve sněmovně Elektronickou evidenci tržeb. Je to dobrá, nebo špatná zpráva?

Tomáš Ježek
Tomáš Ježek
vysokoškolský pedagog, VŠE
Elektronická evidence tržeb je velmi dobrá myšlenka, nemohu pochopit, co je pravicového na odmítání či bojkotování tohoto pravidla.
Ivan Derer
Ivan Derer
bloger
EET by bylo lepsi v CR zavest tak za 30 let, az bude CR normalni zemi a nekdo to bude schopen fakt udelat dobre. Dnes to lepsi ani horsi vyber dani neprinese a budem zbytecne v mediich ztracet cas sledovanim osudu dalsi Opencard.
Jiří Schneider
Jiří Schneider
ředitel Aspen Institute Central Europe
Dobrými úmysly bývá dlážděna cesta do pekel. Myslím tím náklady a zranitelnost systému EET. Jsem zvědav, kdo a jak bude pověřen spravovat shromážděná data a zejména je chránit proti zneužití (viz úterní zpráva o útoku na data americké daňové správy)
Radkin Honzák
Radkin Honzák
psychiatr
V této podobě je to buzerace spousty lidí. V konečném důsledku je to zpráva dobrá, protože snad se lidem rozsvítí, uvidí koho zvolili a v příštích volbách už budou rozumní.
Václav Koubek
Václav Koubek
písničkář
Na nedůvěře ještě nikdo nezbohatl naopak velkorysost by ze strany státu motivovala mnohé aby vzali živobytí do svých rukou
Edvard Outrata
Edvard Outrata
státní úředník ve výslužbě
Je to dobrá zpráva. Jednací řád sněmovny je nutno změnit tak, aby obstrukce nemohly být nekonečné (při zachování potřebného času opozici). Porušení jednacího řádu v tomto směru dovede Ústavní soud či zákonodárce k tomu, aby řád příslušně upravili.
Ivan Štampach
Ivan Štampach
religionista
Soulad postupu sněmovny s jednacím řádem neumím posoudit. Sleduji jak poctiví podnikatelé teď vítají, ze je zákon zbaví nekalé konkurence.
Jaromír Dvořáček
Jaromír Dvořáček
Nastartujte.cz
Jsem zvědavý, jak se s EET bude prodávat třeba víno na folklorních slavnostech. Spolu s kontrolním hlášením jde o demotivační prvky pro drobné podnikatele... jen aby se do šedé ekonomiky nakonec nepřesunulo více než co stát díky zpřísňování vybere.
Michal Berg
Michal Berg
internetový podnikatel
Za cenu šikany mnoha živnostníků a dalšího osekávání občanských svobod možná EET pomůže odstranit malou část šedé ekonomiky. Opravdové problémy v podobě odlivu velkých peněz do daňových rájů ale vláda nijak neřeší.
Lenka Lindaurová
Lenka Lindaurová
nezávislá kritička a kurátorka vizuálního umění
To neumím zatím posoudit, počkám si na rozbor nějakého věrohodného právníka.
Markéta Hejkalová
Markéta Hejkalová
spisovatelka
Špatná! Podle mě je špatná i pro svobodu, poctivé podnikatele, návštěvníky farmářských a řemeslných trhů a knižních veletrhů, pro celou naši zem. Ti, kdo pro EET zvedli ruku, by se měli stydět - a Orwell naopak radovat, jak jsou jeho knihy aktuální.
František Fuka
František Fuka
publicista
V zákoně vidím na první pohled mnoho plusů i minusů. Přesnější názor bych si mohl udělat až po pečlivém prostudování jeho plného znění, což zatím nehodlám dělat.
Zbyněk Frolík
Zbyněk Frolík
podnikatel
Je to určitě dobrá zpráva! Sám několik hotelů s restaurací provozuji a nevidím v EET žádný problém. Všude po Evropě to v nějaké podobné formě dávno funguje. Podvodníkům se ztíží život a neústavnosti řešení nevěřím.
Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru