Expředseda ODS a exprezident Václav Klaus v minulých týdnech odmítal cokoliv říkat na adresu strany, kterou právě před 25 lety zakládal. Zakladatel ODS promluvil až na semináři, který v pondělí odpoledne proběhl v Institutu Václava Klause. I když se dušoval, že nemá sebemenší úmysl straně radit, protože není ani členem, popsal, jaký postup by očekával. A nešetřil kritikou.

"Současná relativní nevýznamnost ODS by mohla být dobrým důvodem pro nalezení odvahy k jistému restartu − směrem k ideovému očištění a k návratu k původním myšlenkám strany, která se definovala − zcela nekompromisně − jako strana nacházející se napravo od pomyslného ideového středu. Mohla by vést ke konci taktizování a manévrování a k nekompromisní ofenzivě," začal Klaus, aby hned vzápětí dodal: "Nic takového nevidím."

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.