Když policisté letos v březnu obvinili pětičlennou skupinu ze severní Moravy z ilegálních obchodů s léky za nejméně 4,7 milionu korun, figurovala mezi dodavateli i praktická lékařka z Karvinska. Ta léčiva předepisovala na jména svých nic netušících pacientů. Případ je jeden z mnoha podvodů s lékovými recepty. Podle odhadu Grémia majitelů lékáren je u nás ročně 450 tisíc receptů zfalšováno. A právě proti těmto machinacím existuje účinná metoda: digitalizace. Elektronické recepty − vlastně jen čárový kód a kombinace číslic a písmen − jsou v porovnání s klasickými − s razítkem a podpisem lékaře − prakticky nezfalšovatelné.

V článku se dále dozvíte

  • Systém umožňující vystavovat a přijímat elektronické recepty provází spory o licence a zpoždění. Do loňského výpadku ho používalo jen asi šest procent lékařů.
  • Takzvaná elektronická preskripce bude povinná pro všechny lékaře a lékárny od ledna 2018. Už jednou byla o tři roky odložena.
  • Předseda parlamentního výboru pro zdravotnictví Rostislav Vyzula se ale obává, že se termín nestihne.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.