Výraz "pokrytectví" by si nejspíš ve Wikipedii zasloužil zvláštní odstavec věnovaný britskému unijnímu referendu. Přetvářka v jindy spíš upřímné britské politice totiž dosáhla míry, která by se dala označit za komickou, kdyby nešlo o tak vážnou věc, jako je možné vystoupení Spojeného království z Evropské unie.

Pokrytecké role (hypokrites − řecké slovo původně označující herce) tak rozehrávají eurooptimisté i euroskeptici.

V článku se dále dozvíte

  • Britská politika žije referendem o vystoupení z Evropské unie a přetvářka dosáhla komické míry.
  • Bývalý londýnský starosta Boris Johnson, tvor protiunijní, označil hledání užšího svazku s Evropou za cosi kompatibilního s Hitlerovými záměry.
  • Nový lídr Labour Party Jeremy Corbyn kdysi v unii viděl spíš zlo, teď se z něj stal váhavý eurooptimista.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru