Carlos Ghosn prožívá jedno z nejhorečnějších období svého života. A to toho tento hyperaktivní workoholik i normálně zvládne hodně. V pozici generálního ředitele Renaultu a Nissanu ročně nalétá přes 200 tisíc kilometrů, je jediným manažerem, který přímo řídí dva podniky z žebříčku největších firem světa Fortune 500 Global Companies a svými rozhodnutími ovlivňuje život 450 tisíc zaměstnanců francouzsko-japonské aliance, do níž patří také rumunská Dacia, ruský AvtoVAZ a Lada či luxusní Infinity. Od ledna jako by jej ale stíhaly špatné zprávy.

Nejprve francouzští detektivové z hospodářské kriminálky vtrhli do kanceláří Renaultu a zabavili mimo jiné několik počítačů. Policisté rozplétají na základě podnětu z ministerstva životního prostředí vedeného někdejší uchazečkou o prezidentský úřad Ségoléne Royalovou, jestli náhodou automobilka nepodvádí při měřeních emisí. Jde o reakci na skandál, který rozpoutalo loňské odhalení Volkswagenu, že 11 milionů jeho aut se chovalo jinak při testech a jinak na silnicích.

V článku se dále dozvíte

  • Emisní aféra Volkswagenu se za osm měsíců rozlezla jako virová infekce.
  • Zpovídat se úřadům i svým zákazníkům musí Renault, Mercedes či Nissan.
  • Do budoucna se kvůli tomu má zásadně změnit způsob, jak se měří zplodiny, které auta vypouštějí.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru